اخبار / استانی

عملیات اجرای طرح «نذر آب» دوم کلید خورد/ارائه خدمات کاروان سلامت ۱۱ استان در ۱۱ شهر سیستان‌وبلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان گفت: طرح ملی نذرآب ۲ با هدف محرومیت زدایی از ۱۵ مردادماه تا ۲۶ شهریورماه در این استان برگزار می شود.

۱ ماه قبل

عملیات اجرای طرح «نذر آب» دوم کلید خورد/ارائه خدمات کاروان سلامت ۱۱ استان در ۱۱ شهر سیستان‌وبلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان گفت: طرح ملی «نذر آب» دوم با هدف محرومیت زدایی از ۱۵ مردادماه تا ۲۶ شهریورماه در این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، رسول راشکی گفت: با توجه به اجرای موفق طرح ملی نذر آب در مردادماه سال گذشته و کسب رضایت مردمی، دومین برنامه پاسخگویی و مداخله در خصوص آثار ناشی از تغییرات اقلیمی باعنوان “نذر آب دوم” از ۱۵مردادماه تا ۲۶ شهریور در استان سیستان و بلوچستان همچون سال گذشته با هدف نگه‌داشت و ذخیره آب مصرفی بهداشتی و مواجهه با بحران خشکسالی اجرا می شود.

وی گفت: پس از نیازسنجی و ارزیابی های انجام شده توسط استان های معین در حوزه سلامت، کاروان های سلامت هلال احمر ۱۱ استان اصفهان، زنجان، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، آذربایجان غربی، فارس، گلستان، مازندران و قم (با حضور پزشکان عمومی، جراح، متخصص، دندانپزشک، پیراپزشک، پرستار، مشاور و ….) به سیستان و بلوچستان اعزام شده و در ۱۱ شهرستان این استان مستقر و خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: کاروان سلامت استان اصفهان با حضور (پزشکان عمومی، متخصص، دندانپزشک، جراح، پیراپزشک، پرستار، کارشناس تغذیه و…) از ۱۵ تا ۱۸ مردادماه در روستای نوکجوب شهرستان ایرانشهر مستقر بوده و به صورت رایگان مراجعین را ویزیت کردند.

راشکی گفت: از زمان استقرار تیم اعزامی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ۱۰۳۱ نفر توسط پزشکان عمومی، ۵۳۲ نفر توسط پزشکان متخصص، ۵۳ نفر توسط دندانپزشک، ۱۰۹ نفر از خدمات پیراپزشکی و ۱۱۶ مورد عمل سرپایی، ۱۰۲ مورد تزریقات و پانسمان و  ۱۶۷۰ نفر از خدمات دارویی جمعیت هلال احمر اصفهان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر ارائه خدمات درمانی، به ۱۵۹ نفر مشاوره تحصیلی و ۲۳۵ نفر مشاوره کارآفرینی ارائه شده همچنین اجرای برنامه های شاد و جنگ فرهنگی برای ۷۴۸ نفر از مردم این شهرستان از دیگر فعالیت های تیم اعزامی جمعیت هلال احمر استان اصفهان بود.

رسول راشکی در پایان یادآور شد: توزیع ۳ هزار و ۱۳۵ بسته لوازم تحریر، ۳۹۷ مورد کیف و کفش، ۹۸۶ ست بهداشتی، توزیع گوشت گرم، لوازم آشپزخانه و توزیع سبد غذایی از جمله خدمات حمایتی و معیشتی جمعیت هلال احمر استان اصفهان به مردم آسیب دیده منطقه بوده است.