اخبار / استانی

غبارروبی گلزار شهدای یزد همزمان با سالروز سوم خرداد

همزمان با سالروز سوم خرداد، روز مقاومت، ایثار و پیروزی گلزار شهدای یزد با حضور مدیرعامل و پرسنل جمعیت هلال احمر استان غبارروبی و عطرافشانی شد.

۱ ماه قبل

غبارروبی گلزار شهدای یزد همزمان با سالروز سوم خرداد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ جمعی از کارکنان هلال احمر یزد همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت ایثار و پیروزی با حضور در گلزار شهدای یزد با نثار فاتحه و غبارروبی مزار شهدا، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

حرازی‌زاده، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این باره گفت: خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ ایران و عراق شناخته می شود و روز مقاومت ایثار و پیروزی به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی خرمشهر در برابر دشمن یاد می شود.

وی افزود: شهدا درس ایثار، ولایت مداری و استقامت به ما آموختند و لذا وظیفه داریم این وصیت نامه ها و راه و روش شهدا را به نسل آینده منتقل کنیم.

حرازی زاده با تأکید بر اینکه امنیت و آسایش امروز از برکت خون شهیدان و صبر خانواده های آنان است، گفت: هدف از برگزاری این مراسم تجدید بیعت با شهدا، گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، گرامیداشت سوم خرداد، ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و انعکاس آن به نسل جوان آینده ساز است.

وی با بیان اینکه امدادگران در سال‌های دفاع مقدس با حضور در خطوط اول نبرد به نجات جان رزمندگان می‌پرداختند و در این راه بسیاری از آنها جان خود را نیز از دست دادند، اظهار کرد: تبیین راه، اهداف و رشادت‌های شهدای امدادگر سبب تقویت روحیه ایثارگری امدادگران می‌شود.