اخبار / حوادث

غرق شدن مادرکودک بازیگوش در رودخانه «انگوران چای»

مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان گفت: کودکی با بازی در کنار رودخانه به داخل آب می‌افتد و مادر برای نجات کودکش وارد آب می‌شود، اما در این بین کودک نجات می‌یابد و مادر غرق می‌شود.

۳ ماه قبل

غرق شدن مادرکودک بازیگوش در رودخانه «انگوران چای»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان ، شهرام میرزایی با اشاره به این که بی‌احتیاطی و تردد در کنار رودخانه‌ها که امسال پر آب‌تر از هر زمان دیگری هستند می‌تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشند، اظهار داشت: امسال رودخانه‌ها شاهد عبور حجم زیادی آب هستند و همین امر سبب سست شدن حاشیه اغلب رودخانه‌ها شده است و با قرار گرفتن در کنار رودخانه هر لحظه امکان فروریختن و سقوط در آب وجود دارد.

وی با بیان این که حوادث می‌توانند قابل پیشگری باشند، افزود: روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه تیم عملیاتی امداد و نجات شهرستان ماهنشان به کیلومتر ۱۱۵ جاده فرعی قشلاق اعزام می‌شوند تا جان مادر و فرزندی که در رودخانه سقوط کرده‌اند را نجات دهند.

میرزایی با بیان این که کودک ۱۱ ساله با بازی در کنار رودخانه در اثر بی احتیاطی به داخل رودخانه سقوط می‌کند، گفت: مادر ۳۵ نیز برای نجات کودکش وارد آب می‌شود تا کودکش را نجات دهد، در این بین کودک نجات پیدا کرد اما رودخانه جان مادر کودک را گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر این که باید تمام جوانب احتیاط را هنگام قرار گرفتن در حاشیه رودخانه رعایت کنیم، خاطر نشان کرد: استان  زنجان همچنان شاهد بارش‌های بهاری است و رودخانه‌ها فعال و پر آب هستند، بنابراین ضروری است که هموطنان با رعایت نکات ایمنی از نزدیک شدن به حریم رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.