اخبار / حوادث

غرق شدن ۵ نفر از اعضای خانواده در استخر کشاورزی

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم یزد از حادثه تلخ غرق شدن پنج نفر در استخر کشاورزی گلستان هرات خبر داد.

۲ ماه قبل

غرق شدن ۵ نفر از اعضای خانواده در استخر کشاورزی

به‌گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ مجتبی عشایری اظهار کرد: در تماس تلفنی با هلال احمر مبنی بر غرق شدن چند نفر در یک استخر، نیروهای هلال احمر در صحنه حادثه حضور پیدا کردند.

وی گفت: ظهر روز گذشته یک پسر بچه ٩ ساله و دختر بچه ۱۰ ساله برای شنا وارد استخر کشاورزی در خاتم یزد شده و در حال غرق شدن بودند که سه نفر از اعضای خانواده برای نجات دو کودک اقدام می کنند، اما متاسفانه این سه نفر هم در استخر غرق شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خاتم یزد با اعلام اینکه استخر کشاورزی پلیمری گلستان در پنج کیلومتری هرات که فاقد ایمنی و فنس و دارای عمق ۴ متر بوده است، عنوان کرد: سه نفر توسط نیروهای هلال احمر از استخر بیرون کشیده شدند و احیاء قلبی ریوی برای آنها انجام شد، اما متاسفانه جان خود را از دست دادند.

وی علت حادثه را عدم مهارت در شنا و عمق و ایمن نبودن استخر بیان کرد و افزود: دیگر عوامل امدادی اورژانس نیز در صحنه حادثه حضور داشتند که سه نفر پس از اعزام به بیمارستان فوت کردند.

عشایری خاطر نشان کرد: هموطنان گرامی در هر ساعت از شبانه روز در صورت بروز مشکل می‌توانند با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.