اخبار / استانی

فرماندار آبدانان: مردم با دیدن لباس و آرم هلال احمر احساس آرامش می کنند

مراسم نکوداشت از خدمات داوطلبانه با حضور فرماندار شهرستان آبدانان، معاون امداد و نجات جمعیت استان، معاون داوطلبان هلال احمر استان، مشاور مدیرعامل و جمع کثیری از مدیران شهرستان آبدانان برگزار شد.

۱۰ ماه قبل

فرماندار آبدانان: مردم با دیدن لباس و آرم هلال احمر احساس آرامش می کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام در این مراسم اظهار کرد: مقبولیت و مشروعیت هلال احمر به واسطه حضور داوطلبان است و هلال احمر بدون داوطلب یک جسم بی روح است، روح و ماندگاری هلال احمر به واسطه داوطلبان و خیرینی است که به هلال احمر یاری می رسانند.

بیگ محمدی بیان کرد: هلال احمر نهادی عام المنفعه است و هر جایی حادثه ایی اتفاق بیافتند نیروهای داوطلب به عنوان فرشتگان نجات بدون کوچکترین چشم داشتی برای کاهش آلام انسان‌ها تلاش می کنند تا مرهمی التیام بخش باشند.

وی در ادامه با تقدیر از همراهی داوطلبان در طول سال به عملکرد بسیار خوب و موفق حوزه معاونت امور داوطلبان هلال احمر ایلام که خدمات شایان و شایسته ای را انجام می دهد، اشاره کرد و گفت: طرح یلدانه از بطن داوطلبی جمعیت هلال‌احمر با شعار”یلدا برای همه” ریشه گرفت و مسئولان و داوطلبان هلال‌احمر با گذراندن شب یلدای خود در کنار خانه های سالمندان، بیمارستان ها، زندانیان و … آنها را از تنهایی در آورده و تلاش کردند تا لحظاتی شاد و یلدایی خاطره‌انگیز برای آنها رقم بزنند.

بیگ محمدی با بیان اینکه دو پایگاه امداد و نجات جاده ای کبیر کوه و مورموری در شهرستان آبدانان فعالیت می کنند و آماده خدمت رسانی هستند، تصریح کرد: هموطنان در صورت مواجهه با سوانح و حوادث در محورهای مواصلاتی در صورت نیاز به خدمات امداد و نجات می‌توانند با شماره ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال احمر تماس گیرند.

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان آبدانان گفت: وقتی در جاده حادثه یا اتفاقی پیش می آید مردم با دیدن لباس و آرم هلال احمر احساس آرامش می کنند که این نشان می دهد کار داوطلبان در طول سنوات گذشته بسیار مفید و خوب بوده و باعث شده مردم به هلال احمر اعتماد کنند.

وی به زلزله مورموری در شهرستان آبدانان اشاره کرد و افزود: خدمات هلال احمر و داوطلبان پس از حادثه بسیار چشم گیربود و مردم شهرستان قدردان زحمات هلال احمر هستند.