اخبار / استانی

فستیوال مدارس فوتبال منتخب استان قم با محوریت دوستی و مهرورزی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: فستیوال مدارس فوتبال منتخب در استان قم با حضور تیم نوجوانان هلال احمر به مدت دو شب برگزار شد.

۴ هفته قبل

فستیوال مدارس فوتبال منتخب استان قم با محوریت دوستی و مهرورزی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی گفت: فستیوال مدارس فوتبال منتخب در استان قم به مدت ۲ شب برگزار شد و ۱۰ مدرسه فوتبال در این فستیوال به مصاف هم رفتند.

وی افزود: آکادمی ستارگان هلال احمر، فعالیت های خود را از سال ۷۶ آغاز کرده و همچنان با حضور پرشور نوجوانان این فعالیت های ورزشی به منظور حمایت از سلامت و زندگی انسان ها که از اهداف هلال احمر است، ادامه دارد. در حال حاضر ۱۵۰ نوجوان آموزش های ورزش فوتبال را فراگرفته اند که امسال طبق روال گذشته یک فستیوال برگزار و بهترین تیم های استان به آن دعوت شدند.

مصباحی افزود: برنامه ریزی ۵ ساله ای را برای این افراد تعریف شده است تا علاوه به حفظ و نگهداری آنها و سازماندهی جهت مشارکت در فعالیت های امدادی و بشردوستانه؛ فوتبالیست های خوبی برای استان تربیت شوند. این گروه سنی توسط استعدادهای تیم ملی دیده می شوند و قطعا برنامه هایی در سطح کشور برای آنها وجود دارد تا در صورت داشتن معیارها جذب تیم های ملی شوند.

وی بیان کرد: فراگیرانی که تحت عنوان فستیوال فعال اند ۲۰ نفر از هر مدرسه فوتبال هستند که ۳۰۰ نفر در گروههای سنی مختلف در دو شب با هم رقابت کردند. فستیوال هیچگاه برای برد و باخت در این گروه سنی مطرح نیست بلکه می خواهد فرزندان رفتار اجتماعی و منش ورزشی را یاد بگیرند و در کنار هم دوستان زیادی پیدا کنند.