اخبار / استانی

فعالیت ۴۹ خانه‌ هلال روستایی در استان مرکزی

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از فعالیت ۴۹ خانه هلال در روستاهای این استان خبر داد.

۲ ماه قبل

فعالیت ۴۹ خانه‌ هلال روستایی در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ علیرضا محمودی در دیدار با فرماندار دلیجان گفت: در جهت اجرای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، جلسه توجیهی با موضوع تشریح وظایف خانه‌های هلال ویژه دهیاران، با حضور فرماندار دلیجان و دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی دلیجان برگزار شد.
وی افزود: این جلسه پس از بومی‌سازی تفاهم‌نامه در استان مرکزی بین جمعیت هلال احمر و دفاتر امور روستایی و شوراها مبنی بر جذب دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها به عنوان نیروی داوطلب برگزار شد.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی، ایجاد فرهنگ داوطلب محوری در جمعیت هلال احمر استان مرکزی را یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی خانه هلال بیان کرد و آشنایی با خدمات در مواقع بحرانی، نحوه جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در شرایط بحرانی و امدادرسانی را از مهمترین برنامه‌های آموزشی برشمرد.
محمودی افزود: این مهم در راستای تحقق برنامه‌های پنج ساله جمعیت هلال احمر و ارتقای شاخص مشارکت‌های مردمی و تامین منابع داوطلبی با ایجاد خانه‌های هلال در مناطق شهری و روستایی انجام می‌شود.
فرماندار دلیجان هم با اشاره به اهمیت شهرستان دلیجان از نظر ترانزیت و گردشگری، ایجاد خانه های هلال را گام موثری در تقویت گردشگری و ارائه خدمات به گردشگران دانست.
سلیمانی تعداد خانه های هلال دلیجان را ۴ واحد در روستاهای خاوه، جاسب، راوه و هستیجان اعلام کرد و بر افزایش این دفاتر تاکید کرد.