اخبار / ستادی

فلسفه وجودی هلال احمر خدمت به نیازمندان و حادثه دیدگان است

خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر در اجلاس سراسری مدیران و روسای شعب جمعیت هلال احمر گفت: حادثه با هلال احمر عجین است و فلسفه وجودی هلال احمر انجام وظیفه انسانی خدمت به نیازمندان و حادثه دیدگان است. بنابراین باید در برنامه ریزی استراتژیک خود، توان و ضعف ها را در نظر گرفته و تصویر روشنتری از آینده ارائه دهیم.

۸ ماه قبل

فلسفه وجودی هلال احمر خدمت به نیازمندان و حادثه دیدگان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حسین دشتی در این اجلاس خلاصه ای از برنامه بودجه کل کشور، آخرین وضعیت مالی جمعیت هلال احمر، نقاط قوت و ضعف، خط مشی ها و ساختار خزانه داری کل هلال احمر را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه تعلل در قانون بودجه کشور ما را از نیل به اهداف بلندمدت محروم می کند، به میزان درآمدها و هزینه های دولت اشاره و خاطرنشان کرد: باید بدانیم بهترین راه کسب درآمدها و هزینه ها در جمعیت هلال احمر کدام است و بسیار مهم است که بدانیم هزینه های ما چه تبعاتی برای جمعیت هلال احمر در پی دارد.

خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر بخشی از بودجه هلال احمر را درآمدهای عمومی و بخشی دیگر را درآمدهای اختصاصی عنوان و تاکید کرد: جمع درآمد هلال احمر از محل بودجه اختصاصی که تا امروز دریافت کردیم حدود ۵۰ درصد و مجموع دریافتی هلال احمر از محل  بودجه عمومی تا امروز ۴۸ درصد بوده است.

بخشی با تاکید براینکه باید از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم و ضعف ها را به قوت تبدیل کنیم، بیان کرد: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا از تبدیل فرصت ها به تهدیدها پیشگیری کنیم.

وی فرصت های گسترده هلال احمر را شامل دامنه فعالیت وسیع، سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی و گستره نفوذ بالای این جمعیت و نقاط ضعف در هلال احمر را عدم کفایت امکانات تحقیق و توسعه، پروسه های پیچیده تصمیم گیری  و … عنوان و اضافه کرد: نباید فراموش کنیم چه تکلیف و وظیفه ای برعهده داریم. حادثه با هلال احمر عجین است و فلسفه وجودی هلال احمر انجام وظیفه انسانی خدمت به نیازمندان و حادثه دیدگان است. بنابراین باید در برنامه ریزی استراتژیک، توان و ضعف مان را در نظر گرفته و تصویر روشنتری از آینده ارائه دهیم.

خزانه دارکل و ذیحساب جمعیت هلال احمر لزوم انطباق تشکیلات با اهداف، ایجاد چابکی لازم در مقررات حاکم بر جمعیت هلال احمر، اصلاح فرایندها در محل تعارضات، تامین منابع و حقوق هلال احمر، گسترش نظارت، تعریف رابطه میان هلال احمر و دستگاه های زیرمجموعه و … را از برنامه های آتی خزانه داری کل هلال احمر معرفی و تاکید کرد: از سال آینده هیچ تفکیک هزینه ای برای موارد خاص در استان ها نخواهیم داشت و ارتباطات مالی هلال احمر با استان ها تغییرات مثبت خواهد داشت.

دشتی فروش املاک مازاد هلال احمر، پیش بینی دقیق اعتبارات سال ۹۸، اجرای پروژه های عمرانی استان ها با مطالعه تبعات اقتصادی و مالی این پروژه ها و اطمینان از تامین اعتبار آنها را از دیگر برنامه های خزانه داری کل هلال احمر در سال آینده عنوان کرد.