اخبار / ستادی

لذت‌های معنوی عاقبت خوشی دارد!

کسانی که اینجا می‌آیند خالص‌ترین افراد جامعه هستند که بدون چشمداشت از همه چیز دل می‌کنند.

۸ ماه قبل

لذت‌های معنوی عاقبت خوشی دارد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در اوج جوانی و ۲۰سالگی به سر می‌برده که طبق فرمان امام و رهبر جامعه، تکلیف خود دانسته که به جبهه برود تا اسلام و کشورش را از دست کفار نجات دهد! وظیفه‌اش می‌دانسته و با گوش دادن به فرمان رهبر به جبهه رفته و در عملیات والفجر مقدماتی مجروح شده و ۵۵ ماه اسارت در اردوگاه‌های بعثی را تجربه کرده است.

پس از آزادگی و بازگشت به وطن، به ادامه تحصیل می‌پردارد و با تلاش فراوان در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول می‌شود و پس از آن مقاطع بالاتر را گذرانده است. در حال حاضر نیز در بیمارستان‌های بهارلو وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، بقیه‌الله، خاتم‌النبیا و ساسان مشغول فعالیت است.
سخن از حمیدرضا قنبری به میان است. مردی با اخلاق که حالا تخصص طب اورژانس دارد و به عنوان مسئول فنی در درمانگاه ام‌القری نجف اشرف حاضر شده و به صورت مداوم، بدون وقفه و حتی استراحت به زوار اباعبدالله خدمت می‌کند.

+ تجربه این سفر را داشته‌اید؟

دوبار سفر پیاده روی اربعین را تجربه کرده‌ام ولی امسال توفیق شد تا پس از ثبت نام و ارسال مدارک، سفر اول خدمت را تجربه کنم.

+ در مورد این تجربه اول برایمان بگویید؟

تجربه بسیار شیرین که بابت لحظه لحظه این ۲۰ روز فرصت خدمت خدا را سپاسگزارم.

+ خانواده هلال احمر در این سفر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

کسانی که اینجا می‌آیند خالص‌ترین افراد جامعه هستند که بدون چشمداشت از همه چیز دل می‌کنند و سختی این سفر را تحمل می‌کنند و به این سفر می‌آیند و خدمت در اربعین را به همه امور دیگر ترجیح می‌دهند.

+ چه چیز باعث می‌شود که بارها این خدمت را تجربه کنند؟

افرادی که برای خدمت به این سرزمین می‌آیند، لذت این خدمت را چشیده‌اند و باز هم تمایل به تکرار چشیدن طعم این لذت دارند. لذت‌های معنوی عاقبت خوشی دارد.

+ در مورد فعالیتتان در درمانگاه بگویید.

باتوجه به مراجعه بالای بیماران به این درمانگاه و باتوجه به تخصص و مسئولیتم در اینجا، جلسه‌ای با کادر درمان تشکیل دادیم تا بتوانیم روند درمان بیماران را تسهیل بخشیم.
در همین راستا در کنار با تجربه‌ترین پرستار هر شیفت، برای تریاژ بیماران در ورودی درمانگاه حضور داریم تا در کمترین زمان ممکن بیمار را شناسایی کرده و اگر مریض بدحالی وارد شد که از نظر تنفس، سطح هوشیاری، ارتوپدی و… دچار مشکل بود او را با سرعت به داخل هدایت کنیم. ما برای نجات جان و اندام بیمار اینجا هستیم تا بتوانیم درد را شناسایی کنیم تا آسیبشان ادامه پیدا نکند و بیماران بدحال در صف معطل ارائه خدمات نماند.

+این اقدام تاثیری هم داشته است؟

بله. به لطف خدا در این چند روز بیماران زیادی را شناسایی کردیم که توانستیم با انجام اقدامات فوری، فرد را به ادامه زندگی و حتی پیاده‌روی باز گردانیم. بیمارانی که نیاز به مراقبت بیشتری داشتند نیز به بیمارستان منتقل کردیم.

+ روند درمان دیگر بیماران به چه صورت است؟

با توجه به حضور متخصص داخلی و متخصص اطفال در جمع پزشکان درمانگاه و با وجود پزشکان عمومی در هر شیف کاری درمانگاه، بیماران سطح‌بندی شده و به پزشکان مختلف فرستاده می‌شوند تا معاینه شده و در صورت نیاز دارو، آزمایش، سرم‌تراپی و دیگر خدمات لازم را دریافت نمایند.

دیدگاه‌ها