اخبار / حوادث / ستادی

به روزرسانی/زلزله ۵.۹ ریشتری در میانه/ تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر اعزام شدند

زمین لرزه ۵٫۹ ریشتری شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی را لرزاند و در حال حاضر تیم های ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شده اند. همچنین تیم های امداد و نجات استان های گیلان، اردبیل و زنجان نیز در آماده باش هستند.

۴ روز قبل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر بر اساس اعلام سازمان امداد و نجات ساعت ٠٢:١٧ امروز زمین لرزه ۵.٩ ریشتری در عمق ٢کیلومتری شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

این زمین لرزه در ٢٠کیلومتری ترک- ٢٢کیلومتری سراب رخ داد و اردبیل نیز نزدیک ترین مرکز استان به محل زمین لرزه بود. 

تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شدند و به استان های همجوار نیز اعلام آماده باش شده است. 

 

۳:۱۷ – سجادی، معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان کرد: علاوه بر اعزام تیم های عملیاتی به منطقه در استان آذربایجان غربی و آماده باش کامل این استان، استان های گیلان، زنجان و اردبیل هم در آماده باش کامل هستند.

وی همچنین گفت: تا کنون بر اساس گزارش های اولیه تیم های ارزیاب به جز ترک خوردگی دیوار منازل گزارش دیگری از خسارات مخابره نشده است. 

 

۳:۲۷ –  تیم های امدادی جمعیت هلال احمر شهرهای میانه، بستان آباد، سراب چاراویماق ، هشترود و تبریز جهت ارزیابی به اطراف کانون زلزله اعزام شدند.

همچنین نیروهای واکنش سریع و نجاتگران استان و مسئولان در مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیات های امدادی معاونت امداد و نجات استان مستقر و در حال رصد مدیریت و هدایت نیروهای امدادی هستند.

۱۶تیم امدادی از جمعیت هلال احمر شهرهای استان آذربایجان شرقی به کانون زلزله بخش ترک شهرستان میانه اعزام شدند.

 

۴:۰۱ – در پی احساس شدن زمین لرزه در استان گیلان، مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان از آماده باش تیم های امداد و نجات استان خبر داد و گفت: طبق بررسی اولیه تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر  وقوع این زلزله هیچگونه خسارت مالی و جانی در استان نداشته است.

۴:۰۴ – زمین لرزه در استان زنجان نیز احساس شد و در همین راستا شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز اعلام کرد: در حال حاضر شهرستان زنجان در آماده باش کامل به سر می برد و طبق بررسی ها تا کنون گزارشی از خسارت زلزله در استان اعلام نشده است.