اخبار / استانی

مانورهای «زلزله» در سیرجان و «ریزش تونل معدن» در زرند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان از برگزاری مانور آمادگی در برابر زلزله در خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان خبر داد.

۳ ماه قبل

مانورهای «زلزله» در سیرجان و «ریزش تونل معدن» در زرند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مجید عرب قهستانی با اشاره به این که کرمان استان زلزله خیزی است، گفت: آمادگی همه افراد جامعه به‌ویژه دانشجویان در زمینه انجام اقدامات حین وقوع زلزله الزامی است؛ بر این اساس مانور فرضی آمادگی در برابر زلزله و اطفاء حریق با همکاری آتش نشانی، اورژانس و نیروی انتظامی در خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مانور را آمادگی دانشجویان در زمان حوادث و بلایای طبیعی دانست و یادآور شد: قبل از شروع مانور تمام دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در قالب کارگاه آموزشی با نحوه پناه‌گیری، خروج اضطراری و اطفاء حریق نیز آشنا شدند.

مانور فرضی ریزش تونل معدن در زرند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان زرند نیز از برگزاری مانور فرضی ریزش تونل معدن با همکاری مدیریت بحران شهرستان زرند خبرداد.

نیما صالحی، سرپرست جمعیت هلال احمر زرند با اعلام این خبر گفت: این مانور همسو با مصوبات پدافند غیرعامل با همکاری مدیریت بحران شهرستان زرند و با حضور امدادگران و اعضای ستاد بحران در ۵۰ کیلومتری محور زرند- کوهبنان در معدن گلتوت برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مانور را توان افزایی امدادگران جمعیت هلال احمر و هماهنگی بین دستگاه های ستاد بحران در زمان ریزش تونل معدن عنوان و اظهار کرد: معادن متعدد در اطراف شهرستان زرند یکی از دلایل اصلی برگزاری این مانور است.