آگهی

اخبار / ستادی

مانور مشترک منطقه‌ای زلزله در کرمان با حضور استان‌های کرمان و یزد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری مانور فرضی زلزله با قدرت ۶/۵ ریشتر به شکل منطقه ای و با حضور استان های یزد و کرمان در روستای بیاض واقع در شهرستان انار استان کرمان خبر داد.

۲ هفته قبل

مانور مشترک منطقه‌ای زلزله در کرمان با حضور استان‌های کرمان و یزد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: مانور فرضی زلزله با قدرت ۶/۵ ریشتر به صورت منطقه ای با حضور استان های کرمان و یزد در روستای بیاض واقع در شهرستان انار با هدف هماهنگی بین بخشی و سازمانی کارگروه مدیریت بحران استان های مذکور برگزار شده است.

رضا فلاح با اشاره به حضور بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای امدادی و پرسنل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مانور افزود: آمادگی هرچه بهتر نیروهای امدادی در پاسخگویی به حوادث و هماهنگی نیروهای امدادی بین استانی در حوادث بزرگ از سایر اهداف برگزاری این مانور است.

فلاح با اشاره به اینکه در این مانور فرضی ستاد مدیریت بحران استان های کرمان و یزد با تمام تشکیلات کارگروه مدیریت بحران به وظایف مربوطه پرداختند، گفت: نیروهای امدادی هلال احمر توان و مهارت خویش را در بخش های مختلف جست و جو و نجات در آوار، فوریت های پزشکی، جست و جو و نجات در تصادفات جاده ای، نجات در ارتفاع و آنست در این مانور به کار گرفتند.

وی با اشاره به برنامه های جانبی و مهارتی در این مانور تصریح کرد: عملیات راپل از طریق بالگرد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز با هدف افزایش آمادگی و توان امدادی در ارتفاع و ارتباط رادیویی منطقه حادثه دیده با سازمان امدادونجات، مرکز استان کرمان و ستادهای معین منطقه بخش دیگری از قابلیت ها و ظرفیت های جمعیت هلال احمر استان کرمان در این مانور بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: وسعت و متروکه بودن بخشی از روستا، قابلیت شبیه سازی زلزله از همه زوایای امدادونجات، بعد مسافت مساوی برای مراکز استان های کرمان و یزد دلیل انتخاب روستای بیاض برای مانور بوده است.

رضا فلاح با اشاره به منطقه بندی سه گانه سناریوی این مانور عنوان کرد: هر کدام از مناطق سه گانه توسط نیروهای امدادی شهرستان های رفسنجان، شهربابک، استان یزد و با مدیریت ستادی هلال احمر استان کرمان امدادرسانی می شود.

فلاح هماهنگی بین بخشی و سازمانی بین منطقه ای کارگروه مدیریت بحران را شاخصه اصلی این مانور معرفی کرد و افزود: بیش از ۴۰ دستگاه خودروهای امدادی (آمبولانس)، نجات(آرگو و کرافتر)، کمک دار، سنگین (سیار ارتباطات، جرثقیل و تریلر)، سبک و سواری در این عملیات ها به کار گرفته شده است.

وی در پایان تاکید کرد: ستاد مدیریت بحران استان های کرمان و یزد و شهرستان های معین (رفسنجان و شهربابک) با تمام تشکیلات کارگروه مدیریت بحران در این مانور حضور یافتند.

روستای بیاض با جمعیت ۴ هزار نفر در ۳۰ کیلومتری شهرستان انار  و ۱۷۰ کیلومتری مرکز استان کرمان واقع شده است.