اخبار / استانی

اجرای مانور پدافند غیرعامل با حضور اعضای کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر در ایلام

مانور پدافند غیرعامل با حضور دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران در شهرستان دهلران و سیروان و با هدف آشنایی دانش‌آموزان با راهکارهای مقابله با تهدیدات دشمن برگزار شد.

۱ هفته قبل

اجرای مانور پدافند غیرعامل با حضور اعضای کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر در ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ فریدون ملک میرزایی رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان دهلران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راه‌های ایجاد آمادگی اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش‌آموزان برای مقابله با تهدیدات غیرنظامی و مصون‌سازی جامعه در برابر تهدیدات دشمن، آموزش و تمرین است.
وی افزود: با اجرای مانور پدافند غیرعامل ضمن تأکید بر اهمیت دانش و آگاهی دانش‌آموزان از مسائل مرتبط با پدافند غیرعامل، دانش‌آموزان به نوعی تمرین می‌کنند که در مواقع بروز با حوادث و بحران تا قبل از رسیدن نیروهای امداد چگونه می‌توانند به همنوعان خود کمک و امدادرسانی کنند.

ملک میرزایی بیان کرد: این رزمایش پیرامون بمباران هوایی و زلزله بود که قبل از برگزاری، دانش آموزان در خصوص اطفاء حریق، سایبری، خودامدادی، دیگر امدادی و پدافند غیر عامل آموزش های لازم را دیدندکه در پایان این آموزش ها، مانور اجرا شد.

برگزاری مانور پدافند غیر عامل در مدارس شهرستان سیروان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیروان از اجرای مانور پدافند غیرعامل در مدرسه امام خمینی (ره) این شهرستان خبر داد و گفت: در این مانور، دشمن فرضی با بمباران مدارس وآتش سوزی تعدادی زیاد از دانش آموزان را دچار مصدومیت کرده است.
محمد شیروانیان در ادامه افزود: اعضای طرح دادرس و کانون دانش آموزی با حضور موثر و پررنگشان در مدارس مربوطه، دوشادوش جوانان و امدادگران این جمعیت در امر امدادرسانی به مصدومین و برپایی اسکان اضطراری کمک رسانی کردند.

وی تصریح کرد: هدف از انجام این مانورها، انسجام و افزایش توان نیروهای امدادی در سنین نوجوانی و جوانی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی است.