اخبار / ستادی

مجلس از رسالتی که بر دوش هلال احمر است حمایت می‌کند

رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی گفت:اکثر نمایندگان با تمام وجود از رسالتی که قانون بر دوش هلال احمر گذاشته حمایت و این مجموعه را همراهی می‌کنند.

۹ ماه قبل

مجلس از رسالتی که بر دوش هلال احمر است حمایت می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، محمد حسین قربانی در مورد عملکرد جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: بنده به عنوان عضو شورای اجرایی هلال احمر و رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی که تقریبا بزرگترین فراکسیون مجلس دهم است نگاهی ملی به این مجموعه دارم و خوشحالم بگویم که اکثر نمایندگان نیز دید مثبتی به جمعیت هلال احمر دارند.
رئیس فراکسیون هلال احمر اضافه کرد: اکثر نمایندگان با تمام وجود از رسالتی که قانون بر دوش هلال احمر گذاشته حمایت و این مجموعه را همراهی می‌کنند. ضمن اینکه مردم هم در حوادث مختلف از جمعیت هلال احمر انتظارات فراقانونی دارند و نمایندگان در این راستا حامی جمعیت هلال احمر هستند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه اعضای فراکسیون هلال احمر با رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در این جلسه نزدیک به هفتاد نفر از نمایندگان مجلس حضور داشتند که همین موضوع موید عرایض بنده است.
قربانی افزود: در مجلس هم می‌توانیم توجه به هلال احمر را مشاهده کنیم. به عنوان مثال وقتی بحثی مطرح ‌می‌شود می‌بینیم با حمایت بالای نمایندگان در صحن علنی مجلس همراه می‌شود.
نماینده شهرستان‌های آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور امدادگران در حوادث و سوانح مختلف گفت: امروز می‌بینیم که در حوادث و تصادفات جاده‌ای اولین بخشی که برای کمک و رسیدگی به آلام مردم حاضر می‌شود جمعیت هلال احمر است. خوشبختانه ما توانستیم در مجلس کمک کنیم تا از نظر سخت‌افزاری در هلال احمر تحول ایجاد شود.
وی تصریح کرد: با توجه به انتظاراتی که مردم از هلال احمر دارند باید از نظر بودجه‌ای این سازمان را حمایت کرد تا بتوانیم با این کار از آلام مردم بکاهیم. این کاری است که جمعیت هلال احمر به خوبی انجام می‌دهد و مصادیق مختلف آن را می‌توان بر شمرد. از جمله ماموریت اخیر این سازمان در مراسم پیاده‌روی اربعین را شاهد بودیم. در این ماموریت دیدیم که حتی بسیاری از افراد غیر ایرانی از خدمات جمعیت هلال احمر بهره بردند.
قربانی ادامه داد: در زلزله کرمانشاه نیز بیشترین بار حمایتی و خدماتی بر دوش هلال احمر بود.
رئیس فراکسیون هلال احمر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت شفاف سازی تاکید کرد و گفت: یکی از بحث‌های مهم برای هلال احمر همین موضوع شفافیت است. هر چه این شفافیت در هلال احمر بیشتر باشد رویکرد مردم نیز بهتر خواهد شد.