اخبار / ستادی

محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان تخلیه شد

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات در مورد محموله ارسالی صلیب سرخ المان گفت: این محموله شامل قایق و تجهیزات تخصصی نجات است که از روز سه‌شنبه در مناطق سیل‌زده کشور به خصوص خوزستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۵ ماه قبل

محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان تخلیه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر سعید متانی در مورد محموله‌ای که از سوی صلیب سرخ المان به جمعیت هلال احمر ایران اهدا شد اظهار کرد: اقلام ارسال شده وارد کشور و تخلیه شد. این محموله روز دوشنبه به صورت رسمی به هلال احمر تحویل داده خواهد شد و از روز سه‌شنبه در مناطق سیل‌زده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مورد جزئیات این محموله گفت: این محموله شامل ۴۰فروند قایق نجات با تجهیزات کامل، ۸۱ سوپ لباس سیلاب، ۸۰ کلاه ایمنی نجات، ۴۰ جلیقه نجات سیلاب، ۴۵جفت بوت ۲۸جفت نیم‌بوت و ۷جفت کفش مخصوص سیلاب است.
وی ادامه داد: تجهیزات فنی نجات سیلاب از جمله طناب و قرقره مخصوص نیز از دیگر اقلام این محموله است.

متانی اضافه کرد: با توجه اینکه استفاده از این قایق‌ها نیازمند آموزش است، تیم‌های تخصصی سیلاب از استان‌های مختلف شناسایی شده‌اند و پس از تحویل رسمی قایق‌ها و تجهیزات از آنها برای توزیع اقلام و انتقال هموطنان به نقاط امن استفاده خواهد شد.

وی در مورد اینکه از این قایق‌ها و تجهیزات در کدام مناطق استفاده خواهد شد گفت:به دلیل شرایط خاصی که در خوزستان حاکم است نزدیک به ۸۰درصد تجهیزات به این استان ارسال می‌شود.