اخبار / ستادی

محموله دارویی اهدایی کویت به خوزستان ارسال شد

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از ارسال محموله دارویی و لوازم یکبار مصرف پزشکی اهدایی هلال احمر کویت به منظور ارائه خدمات درمانی به مردم سیل زده استان خوزستان خبر داد.

۳ ماه قبل

محموله دارویی اهدایی کویت به خوزستان ارسال شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ حسن صفاریه با اعلام این مطلب اظهار کرد: این محموله کمک های بشردوستانه شامل ۴۴۰ کارتن و ۸ پالت دارو و ۴۴۸ کارتن و ۱۲ پالت لوازم مصرفی پزشکی به وزن تقریبی پنج هزار و ۵۲۷ کیلوگرم است که با استفاده از یک دستگاه کامیون کانتینردار به استان خوزستان ارسال شد.

وی توضیح داد: قرار است این محموله دارویی هنگام درمان رایگان سیل زدگان از سوی تیم های عملیاتی درمان اضطراری و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق سیل زده استان خوزستان در میان آنان توزیع شود.

پیش از این نیز محموله نخست جمعیت هلال احمر کویت که روز جمعه ۱۶ فروردین ۹۷ به وزن ۴۰ تُن شامل چهار دستگاه پمپ آب، ۶۰۰ بسته غذایی خانوادگی هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم شامل برنج، شکر، شیرخشک، روغن خوراکی، ماکارونی، نمک، نخود فرنگی، خرما، کنسرو لوبیا، کنسرو ساردین و عدس وارد ایران شده بود، با حضور نماینده جمعیت هلال احمر کویت در میان سیل زدگان استان گلستان توزیع شده بود.

همچنین دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر کویت به وزن ۳۵ تُن شامل هزار بسته غذایی خانوار به وزن هر بسته ۲۳ کیلوگرم، ۶۰۰ بسته غذایی خانوار به وزن هر بسته ۱۰ کیلوگرم و هزار و ۲۰۰ کیسه برنج برای هر خانوار به وزن ۵ کیلوگرم نیز روز دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸ وارد ایران شد و بعد از انجام نیازسنجی های عملیاتی در استان‌های سیل زده در حال توزیع در میان سیل زدگان است.