اخبار / ستادی

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال خبرداد: تولید روزانه هزار پتوی امدادی در هلال‌احمر

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید روزانه ۸۰۰ تا هزار تخته پتوهای امدادی شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث در این شرکت برای آسیب‎‌‌دیدگان احتمالی خبر داد.

۱۰ ماه قبل

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال خبرداد: تولید روزانه هزار پتوی امدادی در هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، ظاهر رستمی با اعلام این خبر گفت: در تولید «پتوهای امدادی نمدی»، سبک بودن، قیمت پایین و کیفیت بالا همانند یک عایق حرارتی طبق استانداردهای بین المللی سازمان های امدادرسان در حوادث غیر مترقبه، رعایت شده است.

مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران با بیان اینکه ظرفیت تولید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تخته از پتوهای امدادی در این شرکت وجود دارد، افزود: پتوهای امدادی در ابعاد ۲٫۲ در طول و ۱٫۶ متر عرض به دست نیروهای داخلی و بومی تولید می‌شود که یک‌نفره بوده و برای توزیع در شرایط اضطراری انواع حوادث به منظور تداوم حیات افراد آسیب دیده با تامین تسهیلات و امکانات زیستی مناسب است.

وی گفت: این پتوهای امدادی که ۲٫۵ کیلوگرم وزن دارند، کالای مناسبی برای جا به جایی و توزیع در میان زلزله زدگان، سیل زدگان و اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان انواع حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت به شمار می روند.

رستمی همچنین از تولید پتوی امدادی «مینک» در این شرکت خبر داد و گفت: پتوهای نمدی تولیدی، در دستگاه دیگری به نام مینک قرار می‌گیرد و در عملیات مینک، پرزهای سطح پتوی نمدی را برافراشته و خز مانند کرده و در عملیات حرارتی، لطافت، براقیت و جلای خاصی به آن می‌دهد.

وی از دیگر ویژگی های «پتوی مینک» را قابل استفاده بودن در سرمای زیاد به عنوان یک عایق حرارتی بالا برای عنوان کرد و افزود: در طراحی و تولید این پتو مواردی همچون سبکی، ارزانی و گرمایش مناسب مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران به تولید چادرهای بیمارستانی، آموزشی، انباری و مسافری اشاره کرد و افزود: در این شرکت بالغ بر چندین چادر با توجه به شرایط آب و هوایی استان‌های مختلف کشور و در انواع مختلف اسکان اضطراری، بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق آسیب دیده از انواع حوادث، چادر تولید می‌‌شود.

رستمی با بیان اینکه مهمترین محصول تولیدی این شرکت چادر و پتوی امدادی مورد استفاده در حوادث و سوانح داخلی و خارجی است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ هزار و ۵۸۵ دستگاه چادر امدادی تیپ ۳ (ضد آب و مقاوم در برابر باد)، ۳۰۰ دستگاه چادر امدادی تیپ ۲ (عایق حرارتی، ضد آب و مقاوم در برابر باد)، ۳۰ دستگاه چادر ۲۴۰ متری امدادی چند منظوره دنیا (راب هال rubb halls) بزرگ‌ترین چادر امدادی دنیا، ۱۰۰ دستگاه چادر (استراحتگاه ضد آب و طوفان) ۲۴ متری، ۶۵۰ دستگاه چادر نظامی (کندسوز و استتار جنگل) و ۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه چادر مسافرتی کامپوزیتی (ضد آب و کم حجم) در شرکت صنایع نساجی هلال ایران تولید شده است.