ستادی

مدیرعامل هلال‌احمر سیستان و بلوچستان: رفع مشکلات مردم در این استان عزم ملی می‌طلبد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با تقدیر از تلاش های جمیعت هلال احمر قم در این استان عنوان کرد: رفع مشکلات مردم در سیستان و بلوچستان، عزمی ملی می طلبد.

۱ ماه قبل

مدیرعامل هلال‌احمر سیستان و بلوچستان: رفع مشکلات مردم در این استان عزم ملی می‌طلبد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، رسول راشکی در جلسه هماهنگی اعزام کاروان سلامت هلال احمر استان قم در قالب «نذر آب۲» به سیستان و بلوچستان گفت: همراهی هلال احمر قم در محورهای درمانی و فرهنگی و آموزشی و حمایتی قابل تقدیر است و پر این زمینه حضور نیروهای استان قم با لباس های بومی برای جلب اعتماد مردم ایده خوبی بود که مورد استقبال قرار گرفت.

وی افزود: یکی از نیازهای مهم در منطقه حضور پزشکان متخصص است و انتظار می رود از تخصص های هلال احمر قم و ظرفیت های لازم برای رفع نیازهای مردم استفاده کنیم. همچنین با بتوانیم در مناطق مختلف به آبرسانی پرداخته و در تامین تانکر آب موفقیت بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: باید از طریق رسانه ها وضع خشکسالی منطقه و معضلات و مشکلات مردم به خوبی معرفی و از تمامی منابع و ظرفیت خیرین برای رفع مشکلات استفاده شود.

امیرحسین علیمردانی، معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم هم با اشاره به وظیفه هلال احمر در حمایت از مرم سیستان و بلوچستان، گفت: اعضای تیم اعزامی به روستای پشامک در سرباز سیستان و بلوچستان، پزشکان فوق تخصص، متخصص و عمومی، روانشناسان، مشاوران مامایی و تکنسین های دارویی هستند و ارائه خدمات رایگان پزشکی همچون درمان و اهدای دارو با حضور پزشکان فوق تخصص و متخصص و تیم‌های پیراپزشکی و همچنین اهدای بسته های حمایتی در قالب لوازم التحریر برای کودکان از برنامه های طرح است.

وی گفت: بررسی و رفع مشکلات آب آشامیدنی، ارائه خدمات آموزشی درخصوص بیماریهای شایع منطقه، اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی ایستگاه های بازی و نقاشی برای کودکان از دیگر برنامه های این طرح به شمار می رود.