اخبار / استانی

مدیرعامل هلال‌احمر کرمان: آموزش مهمترین رکن در هلال‌احمر است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در همایش روسای شعب هلال احمر استان گفت: آموزش مهم ترین رکن در جمعیت هلال احمر است.

۱ ماه قبل

مدیرعامل هلال‌احمر کرمان: آموزش مهمترین رکن در هلال‌احمر است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح بیان کرد: در جذب اعضای داوطلب به پتانسیل و ظرفیت انواع قشرها مانند مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، روزنامه نگاران، سازمان های مردم نهاد و … باید توجه کرد. 
فلاح با اشاره به اینکه آموزش مهم ترین رکن در جمعیت هلال احمر است، افزود: برای جذب و توانمندسازی نیروهای امدادی و همچنین آمادگی جامعه در برابر حوادث و پیشگیری از آسیب های احتمالی برگزاری متعدد دوره های آموزشی در طول سال از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی با اشاره به برنامه ریزی و جدی گرفتن طرح عملیاتی امدادونجات خاطرنشان کرد: برگزاری مانورهای فرضی، دوره های بازآموزی و توان افزایی جهت آماده سازی نجاتگران در پایگاه های امدادی باید به صورت منظم و مستمر در شعب اجرا شود. 
وی با معرفی اصول و اهداف جمعیت هلال احمر افزود: شناسایی افراد فعال و شاخص برای حضور در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر با هدف تاثیر مهم و اثرگذار در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های جمعیت بسیار حائز اهمیت است. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه تصریح کرد: لازم است برنامه های کاروان سلامت از سوی هلال احمر با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خانه بهداشت در مناطق محروم در راستای شناسایی نیاز منطقه در حوزه بهداشت، سلامت و درمان اجرا شود. 
وی کیفیت اجرای برنامه ها را در هلال احمر مهم دانست و افزود: خانه های هلال نیز باید با برنامه ریزی های مدون و منظم فعال باشند و همچنین اطلاع رسانی از اقدامات و فعالیت های جمعیت در راستای اصول و اهداف، مهم شمرده شود. 
وی به سرکشی ماهیانه روسای شعب از پایگاه های امدادونجات تاکید کرد و گفت: نگهداری از تجهیزات و امانتداری اقلام امدادی باید بیش از بیش مورد توجه قرار گیرد. 

اولین همایش روسای شعب جمعیت هلال احمر استان کرمان با حضور مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان با برگزاری کارگاه های آموزشی خبرنویسی، GPS و جهت یابی، نحوه منطقه بندی عملیات، نقد و بررسی حوادث اخیر، فراخوان جذب و نگهداری اعضای داوطلب با هدف توان افزایی روسای شعب  به مدت ۳ روز به میزبانی هلال احمر راین برگزار شد.