آگهی

اخبار / استانی

مدیرعامل هلال احمر ایلام داد: اعزام کاروان های سلامت هلال احمر به مناطق محروم استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از اعزام کاروان های سلامت هلال احمر به روستاهای محروم شهرستان ملکشاهی خبر داد.

۱ سال قبل

مدیرعامل هلال احمر ایلام داد: اعزام کاروان های سلامت هلال احمر به مناطق محروم استان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی گفت: طرح کاروان سلامت توسط هلال احمر شهرستان های ملکشاهی، مهران و دهلران به صورت منطقه ای و با همکاری بهداشت و درمان در روستای محروم خوشادول از توابع شهرستان ملکشاهی اجرا شد.

عارفی گفت: این طرح با هدف افزایش سطح سلامت اقشار محروم و زمینه سازی برای رشد و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به مدت یک روز در مناطق محروم روستایی شهرستان ملکشاهی اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار کرد: با اجرای این طرح کاروان سلامت بیش از ۱۱۰ بسته بهداشتی در بین روستاییان محروم توزیع و همچنین ویزیت، دارو، مشاوره، تست فشار و قند خون به صورت رایگان به بیماران سالمند و نیازمند روستاییان خوشادول ارائه شد.

حسین عارفی افزود: برای اجرای طرح کاروان سلامت ۲ پزشک، ۳ پرستار، ماما، روانشناس، مشاور، ۲ نفر  مسئول تزریقات، یک نفر مسئول داروخانه، ۲ نفر بهورز، ۹ نفر اعضای داوطلب و ۷ نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر استان مشارکت داشتند که در مجموع به بیش از ۱۴۰ بیمار خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه شد.

در ادامه فرماندار شهرستان ملکشاهی ضمن بازدید از خدمات ارائه شده توسط کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان ایلام در مناطق محروم روستایی این شهرستان اظهار کرد: طرح ملی کاروان سلامت با هدف کمک به نیازمندان مناطق محروم که توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری بهداشت و درمان اجرا می‌شود، قابل تقدیراست و امیدواریم این طرح در طول سال نیز ادامه داشته باشد.

دیدگاه‌ها