اخبار / استانی

مدیرکل حوزه استانداری کرمان: نام هلال احمر، آرامش بخش آسیب دیدگان است

مدیرکل حوزه استانداری کرمان در نشست صمیمی مدیرعامل و معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گفت: هلال احمر نامش آرامش بخش مردم و حادثه دیدگان در زمان وقوع بحران و حوادث است.

مدیرکل حوزه استانداری کرمان: نام هلال احمر، آرامش بخش آسیب دیدگان است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با همراهی معاون امور داوطلبان این جمعیت با مدیرکل حوزه استانداری دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت ها و اقدامات فرهنگی، داوطلبانه، امدادی، بهداشتی و درمانی هلال احمر در مناطق محروم در راستای اهداف بشردوستانه هلال احمر بیان کرد: معاونت امور داوطلبان این جمعیت با دعوت از ۴۰ پزشک عمومی و متخصص داوطلب و همچنین با مشارکت خیرین در روستای رمشک از توابع دهستان چاه خداد شهرستان قلعه گنج، کاروان سلامت و امید در اواخر آذرماه اعزام خواهند شد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمودآبادی مدیرکل حوزه استانداری کرمان ضمن قدردانی از فعالیت های هلال احمر گفت: نام هلال احمر، آرامش بخش مردم و حادثه دیدگان در زمان وقوع بحران و حوادث است.

محمودآبادی با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی از سوی هلال احمر در زمینه محرومیت زدایی صورت گرفته است، افزود: این خدمات باید با سیر منظم و مدون ادامه یابد تا برای محرومین و نیازمندان امیدبخش باشد.

وی با اشاره به نقش موثر خیرین در اجرای برنامه های بشردوستانه و عام المنفعه خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که در جمعیت هلال احمر شاهد حضور خیرین و پزشکان داوطلب در حوزه بهداشت و سلامت هستیم که در حیطه محرومیت زدایی خیز برداشته اند.

وی در پایان به هماهنگی و تعامل جمعیت هلال احمر با سایر نهادهای کمک رسان از جمله کمیته امداد در راستای ارائه خدمات بیشتر و بهتر در مناطق کم برخوردار اشاره کرد.

اهدای ۲ دستگاه آمبولانس به هلال احمر سیرجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ۲ دستگاه آمبولانس توسط مجمع خیرین و شرکت گهر زمین سیرجان بدون کارکرد و با تمام مشتقات و تجهیزات آن خریداری و به جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان تحویل داده شد.

فلاح با اعلام این خبر بیان کرد: با توجه به افتتاح و راه اندازی پایگاه گل گهر، قول اهدای ۲ دستگاه آمبولانس از سوی مجمع خیرین و شرکت گهرزمین به هلال احمر سیرجان داده شد.

فلاح با اشاره به اینکه اولین آمبولانس در چند ماه اخیر توسط مجمع خیرین اهدا شده است، افزود: دومین  آمبولانس اهدایی مدل هایس بدون کارکرد و با متعلقات امدادی توسط شرکت گهر زمین به جمعیت هلال احمر سیرجان تحویل داده شد.

وی با اشاره به فعالیت های بشردوستانه وعام المنفعه جمعیت هلال احمر در حوزه امدادونجات، آموزش، درمان و توزیع اقلام زیستی حمایتی در استان کرمان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان کرمان جایگاه نخست بیشترین وقفیات را در کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان تصریح کرد: محور مواصلاتی سیرجان از محورهای پرحادثه این استان است که ضرورت به تجهیز و تقویت امکانات و لجستیک در این منطقه مورد نیاز است.

بازدید: 96

دیدگاه کاربران