اخبار / استانی

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور: حضور جوانان با انگیزه در هلال احمر موجب سرزندگی جامعه است

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: حضور جوانان با انگیزه، با امید، با نشاط و پایبند به ارزش های اخلاقی و دینی موجب سرزندگی و پویایی جامعه است.

۶ ماه قبل

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور: حضور جوانان با انگیزه در هلال احمر موجب سرزندگی جامعه است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ آیت الله علیرضا اعرافی در حاشیه هشتمین جلسه هیئت مدیره جمعیت هلال احمر و دیدار معاون جوانان و نمایندگان مجامع استانی جوانان و دانشجویی با وی ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان جوانان عنوان کرد: گزارش های جمعیت امیدبخش است و محوریت ماموریت های مهم هلال احمر در حوزه های مختلف جوانان هستند.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: جوانان باید عهده دار وظایف در نهادهای فرهنگی و خدماتی و خیرخواهانه باشند.
وی تصریح کرد: حضور جوانان با انگیزه، با امید، با نشاط و پایبند به ارزش های اخلاقی و دینی موجب سرزندگی و پویایی جامعه است.
آیت الله اعرافی بیان کرد: جوان باید در انجام وظایف متعهد، مشارکت جو و مسئولیت پذیر و آشنا به مسائل اجتماعی باشد و این ویژگی ها از مهم ترین شاخص های جامعه موفق است.
وی با اشاره به اینکه جوانان نیروی محرکه یک جامعه هستند، اظهار کرد: بزرگترین فرماندهان در دفاع مقدس و با در عرصه های مختلف جوانان بودند با توجه به اینکه عمده کار هلال احمر، فرهنگ خدمت رسانی و اصلاح جامعه و مقابله با آسیب ها و رسیدگی به محرومان است باید این فرهنگ را در بین جوانان گسترش داد.
عضو هیئت مدیره هلال احمر قم بیان کرد: جوانان هلال احمر باید پیشگام نشر فرهنگ باشند و گرنه اگر جمع محدودی از این فرهنگ برخوردار باشند اثر چندانی ندارد.
وی با تاکید بر فرهنگ سازی جوانان هلال احمر در بحث خدمت و حس رسیدگی به مردم و محرومان و گسترش این فرهنگ، خاطرنشان کرد: قشر نخبه از ۱۴۰ کشور دنیا و اغلب استان های کشور جهت تحصیل در قم حضور دارند و این ظرفیت مهمی است. با توجه به چنین ظرفیتی انتظار از قم سرآمدی و پیشاهنگی و الگویی در همه ابعاد معنوی، مادی است به ویژه اینکه قم میزبان حرکت های بین المللی است.
وی با گرامیداشت ایام سوگواری عنوان کرد: از تلاش هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج و سپاه در برگزاری اربعین حسینی تقدیر می کنیم.
جوانان قم در بسیاری از مباحث فرهنگی و حجاب و عفاف و اخلاق سرآمدند
در این نشست، دکتر محمد گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم در خصوص برنامه های جوانان هلال احمر اظهار کرد: طرح ها و فعالیت های مختلفی در حال اجراست و جوانان بسیاری عهده دار این برنامه ها هستند.
وی تصریح کرد: قم دارای جوانان موفقی است و جوانان قم در بسیاری از مباحث فرهنگی و حجاب و عفاف و اخلاق سرآمدند.
گل فشان بیان کرد: دوره آموزشی از کودکی و مهد کودک آغاز می شود و در مدارس و دانشگاهها تداوم دارد داوطلبان قمی در برنامه های مذهبی و فرهنگی تلاش خوبی دارند و امسال برای دومین سال میزبان همایش جوانان در بندرانزلی بوده ایم و توانمندی های خوبی را به نمایش گذاشتیم.
وی ادامه داد: امسال نیز میزبان برنامه های ورزشی در سطح کشور هستیم هر چند زیرساختهای برگزاری همایش های ملی در قم ویژه جمعیت هلال احمر ضعیف است.
۶۸ هزار نفر از خدمات هلال احمر قم در طول اربعین برخوردار شدند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر در این نشست به ارائه گزارش از خدمات هلال احمر در سال جاری پرداخت.
دکتر گلفشان در این جلسه بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی در سال جاری به خوبی برگزار شد و سه موکب را تحت پوشش قرار دادیم که خدمات دارویی و درمانی به زائران ارائه شد.

وی اظهار کرد: امسال ۶۸ هزار نفر از خدمات هلال احمر قم در طول اربعین برخوردار شدند و بسیاری از خدمات مورد توجه مسئولان از جمله وزیر بهداشت قرار گرفت.
گل فشان با ارائه گزارشی از ۶ ماه نخست سال عنوان کرد: تا امروز ۱۲۷ مورد حوادث جاده ای را تحت پوشش قرار دادیم که ۴۰ درصد افزایش حوادث جاده ای را در پی داشت.
وی خاطرنشان کرد: با افزایش پایگاهها می توان ایمنی جاده ها را افزایش داد در این راستا زمینی در جاده گرمسار در حال تحویل است که یکی از خیرین جهت ساخت پایگاهی در خدمت رسانی به زائران اعلام آمادگی کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در ۶ ماه گذشته خدمات خوبی به نیازمندان در تهیه جهیزیه و سفره مهربانی و تجهیزات امانی و جشن ویژه کودکان سرطانی انجام شد که صحبت یکی از فرزندان مداوا شده در جشن کودکان سرطانی یک حرکت کوچک در دلگرمی بخشیدن به خانواده ها به شمار می رفت.
وی تصریح کرد: طرح های ویژه نیمه شعبان و طرح همای رحمت با توزیع ۱۴۴۶ سبد کالا به خانواده ها و اعطای وام قرض الحسنه و برگزاری طرح نذر آب در شهرستان سرباز و خدمت رسانی به اهل تسنن در آبرسانی در سیستان و بلوچستان از جمله برنامه های جمعیت در این مدت بود.
گل فشان گفت: همایش روز جهانی داوطلب ۲۶ آذرماه در تجلیل از برترین ها همزمان با آغاز ولایت امام زمان(عج) برگزار می شود.
وی افزود: قطعه زمینی با پیگیری در منطقه نیروگاه جهت احداث درمانگاه در انتهای شهید ستاری خریداری شده که با حضور خیرین به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به دیگر اقدامات اظهار کرد: در آموزش و پژوهش ۱۴ هزار نفر آموزش دیدند همچنین ۲۷۱۷ نفر در ۴۳ دوره در اربعین امسال آموزش های لازم را در خدمت رسانی به زائران سپری کرده اند.
وی بیان کرد: امسال ۱۷ هزار نفر در برنامه های اوقات فراغت شرکت کردند در حوزه درمان و توانبخشی علاوه بر خدمات داروخانه در فیزیوتراپی و گفتار درمانی و پروتز و اندام مصنوعی خدمات خوبی داشته ایم به ویژه اینکه نگاه ما درآمدزایی نیست.
گل فشان بیان کرد: واکسیناسیون برای حجاج در مساجد و برگزاری دوره های آموزشی ویژه حجاج و روحانیون و اجرای طرح های غربالگری از دیگر اقدامات است.
وی تصریح کرد: راه اندازی اسکن سه بعدی در قم و دستگاه تراش برای پا از اقداماتی است که با خرید دستگاهی داخلی به ارائه خدمت می پردازد ضمن اینکه خدمات در هفته هلال احمر به صورت ویژه ارائه می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: قم در انجام طرح دادرس امسال و سال گذشته حائز رتبه برتر شد.
وی عنوان کرد: امسال تیم های جداگانه ای در کویر دوره شرایط سخت را آموزش دیدند از طرفی علاوه بر خدمات در اربعین حسینی در ارائه خدمات در تاسوعا و عاشورا و اربعین در قم نیز سهیم بوده ایم.

دیدگاه‌ها