اخبار / ستادی

مدیر عامل شرکت داروسازی سها خبرداد: تولید شربت اپیوم در سال جاری/ افزایش تولید داروهای هورمونی

مدیرعامل شرکت داروسازی سها با اعلام آغاز تولید شربت اپیوم (تریاک) دراین شرکت گفت، توسعه تولید داروهای هورمونی از جمله برنامه های آتی این مجموعه است.

۳ ماه قبل

مدیر عامل شرکت داروسازی سها خبرداد: تولید شربت اپیوم در سال جاری/ افزایش تولید داروهای هورمونی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، دکتر کامران یوسفی با اشاره به اینکه مجوز تولید شربت اپیوم اخذ و پیش تولید آن نیز انجام شده است، افزود: بر این اساس در سال جاری تولید شربت اپیوم آغاز می‌شود.

وی گفت: در خط تولیدات هورمونی این شرکت که در سایت شهید فقیهی (وردآورد) مستقر است، برنامه تولید داروهای هورمونی جدید را در دستور کار داریم و مراحل پایانی تحقیق و آزمایش در حال انجام است و به‌زودی وارد مرحله تولید خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت داروسازی سها با تاکید بر لزوم نوآوری و تولید نیازهای جدید دارویی در نظام سلامت کشور بیان کرد: شرکت داروسازی سها از جمله تولیدکنندگان عمده محصولات ضد اسید معده بوده و به تازگی برای تولید شربت‌های جدید آنتی اسید، همکاری موثری را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز کرده است که در صورت تأیید نهائی تولید، این محصول به صورت انبوه وارد بازار داروئی کشور می‌شود.

وی به قراردادهای جدید شرکت داروسازی سها با دو شرکت خارجی اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر مذاکره با ۲شرکت خارجی شروع شده تا داروهای خود را در شرکت داروسازی سها تولید کنند که این امر علاوه بر افزایش تولیدات ، اعتبار GMP  داروسازی سها را نیز ارتقا می بخشد.

دکتر یوسفی درباره جزئیات تولیدات این شرکت در سال گذشته (۱۳۹۷)، گفت: در مجموع بیش از ۱۴۵ میلیون عدد قرص، ۴۸ میلیون عدد کپسول و ۷ میلیون عدد مایعات در داروسازی سها تولید شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۲ سایت تولیدی شرکت داروسازی سها مشتمل بر سایت چهارباغ و کارخانه شهید فقیهی از پیشرفته‌ترین سایت‌های داروسازی کشور است، افزود: متأسفانه در آتش‌سوزی که در سال ۹۳ در سایت چهارباغ رخ داد، یک طبقه کامل این کارخانه به همراه ماشین آلات تخصصی آن از بین رفت، اما با تلاش بخش‌های مختلف شرکت، تولید دارو در این مجموعه متوقف نشد.

مدیرعامل شرکت داروسازی سها تصریح کرد: پس از آتش‌سوزی در این شرکت، پرونده دریافت خسارت از شرکت بیمه با پیگیری‌های گسترده تعیین تکلیف شد و با دریافت بخش عمده‌ای از خسارت‌های ناشی از این حادثه، امکان بازسازی فضاهای آسیب دیده بیش از گذشته فراهم شده است.