اخبار / استانی

مدیر کل راهداری فارس: حضور هلال احمر در حوادث بر کاهش تلفات تاثیر جدی می گذارد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده های فارس در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اهمیت حضور جمعیت هلال احمر در حوادث و بلایا، اظهار کرد: حضور جمعیت هلال احمر در حوادث بر کاهش تلفات تاثیر جدی می گذارد.

۲ هفته قبل

مدیر کل راهداری فارس: حضور هلال احمر در حوادث بر کاهش تلفات تاثیر جدی می گذارد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ علیرضا سیاهپور در این دیدار بر هم افزایی و تعامل بیش از پیش دستگاه های خدمت رسان تاکید کرد و گفت: فرهنگ شناخت تجهیزات دستگاه ها برای کارکنان ادارات به منظور جوابگویی در حوادث، دارای اهمیت بالایی است.  

سیاهپور در ادامه بیان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده های فارس با استفاده از آوردن تصادفات بر روی نقشه جایز، محورهای حادثه خیز استان را تعیین و تبیین نموده است.

وی افزود: در استان فارس ۱۷۰ نقطه حادثه خیز مشخص شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده های فارس همچنین از زحمات و تلاش های جمعیت هلال احمر در جریان سیل سال ۹۵ قدردانی و تاکید کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده های فارس برای هرگونه همکاری با جمعیت هلال احمر، آمادگی خود را اعلام می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس نیز در این دیدار با تاکید بر آموزش های به موقع و همچنین به روز شدن تجهیزات و اطلاعات، گفت: موارد فوتی حین انتقال به طور چشم گیری کاهش یافته است.

حسین درویشی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان فارس آمایش سرزمینی را در دستور کار خود قرار داده و درصدد نزدیک شدن به استاندارد تاسیس پایگاه های امداد و نجات بین شهری است.

درویشی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: استفاده متقابل از تجهیزات رادیویی و تکرار کننده ها در مکان هایی که دو دستگاه دکل ندارد، بلامانع است.

وی انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل راهداری و حمل و نقل و جمعیت هلال احمر را در راستای ارتقاء ایمنی راه ها، تبادل اطلاعات جاده ای و استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای کاهش سوانح و حوادث رانندگی در جاده های استان را ضروری دانست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در خواست کرد که این جمعیت بتواند از اطلاعات دوربین های نظارت جاده‌ای در گردنه‌ها و شبکه‌های جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل فارس استفاده کند.