آگهی

اخبار / حج 98 / ستادی

مراجعه بیش از ۴۵۰۰ زائر به مراکز درمانی هلال احمر در مدینه

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه منوره از مراجعه بیش از ۴۵۰۰ زائر به مراکز درمانی هلال احمر مستقر در این شهر خبر داد.

۱ ماه قبل

مراجعه بیش از ۴۵۰۰ زائر به مراکز درمانی هلال احمر در مدینه

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر دکتر حجت الله روستا در نشست اعضای ستادی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه منوره با رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب گفت: درمانگاه هلال احمر مستقر در هتل راما در شهر مدینه به عنوان درمانگاه اصلی مجموعه با ۱۷ نفر کادر درمانی و خدماتی به ارائه خدمات ۲۴ ساعته به زائرین می‌پردازند.

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه منوره گفت: علاوه بر این درمانگاه، دو درمانگاه و یک مطب نیز در مدینه وظیفه ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی را عهده‌دار هستند. تا امروز پنجشنبه ۲۷ تیر ماه ۹۸ بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از زائرین با مراجعه به درمانگاه های مذکور از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند.

روستا گفت: بیماران و زائرانی که نیاز به بهره مندی از خدمات تخصصی پزشکی داشته به بیمارستان‌های سعودی منتقل می‌شوند. تاکنون ۳۶ بیمار به این بیمارستانها منتقل شده که پس از انجام امور درمانی ترخیص شده‌اند.

وی افزود: برای سهولت در این موضوع سه دستگاه آمبولانس از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده و تاکنون تعامل بیمارستان‌های سعودی برای پذیرش بیماران و زائرین ایرانی مطلوب بوده است.

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه منوره در ادامه به انجام فعالیت‌های پزشکی و درمانی بدون نسخه فیزیکی اشاره کرد و گفت: پرونده های الکترونیکی سلامت زائرین که در ایران تعبیه شده بود کمک شایانی در این زمینه می کند و این روش پویش و پایش اطلاعات پزشکی برای مطالعات، پژوهش ها و تحقیقات پس از این سفر معنوی بسیار کارآمد است.