اخبار / حج 98

مراجعه بیش از ۶۴۸ زائر ایرانی به مراکز درمانی هلال احمر در مدینه منوره

رئیس ستاد مرکزپزشکی حج و زیارت در مدینه گفت: در درمانگاه‌های هلال احمر در مدینه منوره، روزانه به ۵۰ تا ۶۰ زائر خدمات پزشکی و درمانی ارائه می شود.

۵ ماه قبل

مراجعه بیش از ۶۴۸ زائر ایرانی به مراکز درمانی هلال احمر در مدینه منوره

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت؛ دکتر حجت الله روستا افزود: بیشترین مراجعات زائران به این درمانگاه‌ها به دلیل مشکلات حساسیتی، ریوی، اسکلتی و عضلانی است و در چند روز گذشته در سه درمانگاه ریاض المهاجرین، الجادالمدبنه و راما المدینه بیش از ۶۴۸ نفر ویزیت شده و خدمات درمانی دریافت کردند.   

وی با بیان اینکه تیم‌بهداشتی در شهرمدینه منوره وظیفه نظارت و آموزش در هتل‌ها و آشپزخانه ها را برعهده دارند، به فعالیت رابطین پزشک عرب زبان در مدینه اشاره و اظهار کرد: برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکانی داریم که رابطین بین درمانگاه‌های ایرانی و بیمارستان‌های سعودی هستند و روند درمانی بیماران را پیگیری می‌کنند.

روستا همچنین به فعالیت واحد سلامت کاروان اشاره کرد و افزود: نیروهای این واحد را پزشکان عمومی با سابقه تشرف به حج و کارشناسان بهداشت محیط تشکیل می‌دهند و در واقع نظارت بر روند کار پزشکان درمانگاه‌ها، بازدید مستمر از محل اسکان زائرین و نظارت بر نحوه پخت و توزیع غذای زائران را برعهده دارند.