آگهی

اخبار / ستادی

بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان نورافشار/ دکتر پیوندی: پرستاران حلقه مهمی در زنجیره سلامت هستند

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اهمیت حرفه پرستاری در زنجیره سلامت کشور گفت: اگر این حلقه نظام سلامت کشور دچار خلل شود ارائه خدمات به مردم با مشکل مواجه می‌شود و ما کارگزاران سلامت کشور باید قدردان زحمات این قشر باشیم.

۷ ماه قبل

بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان نورافشار/ دکتر پیوندی: پرستاران حلقه مهمی در زنجیره سلامت هستند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر دکتر علی اصغرپیوندی در مراسم گرامیداشت روز پرستار که در بیمارستان نورافشار برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار کرد: اینکه یک روز در سال به نام روز پرستار نامگذاری شده به معنای این نیست که در روزهای دیگر قدردان زحمات این عزیزان نباشیم. روز تولد حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار نامگذاری شده تا بهانه ای باشد برای قدردانی از زحمات این قشر دلسوز و صبور. امیدوارم ما نیز در جمعیت هلال احمر، بیمارستان نورافشار و سایر مراکز درمانی بتوانیم قدردان این قشر بزرگوار باشیم.

پرستاران نقش ویژه‌ای در زنجیره سلامت دارند

دکتر پیوندی با اشاره به زحمات ویژه‌ای که پرستاران در بیمارستان نورافشار می‌کشند، گفت: این بیمارستان موقوفه و برای توانبخشی است. عزیزانی هم که در این بیمارستان هستند باید توجه ویژه ای به بیماران داشته باشند. 

پیوندی با اشاره به سختی‌های کار پرستاران گفت: حرفه پرستاری حرفه بسیار پر زحمتی است و این مساله را زمانی متوجه می‌شویم که یک بار پرستاری یکی از اعضای خانواده‌مان را کرده باشیم. گفتن بعضی واژه‌ها در سخنرانی‌ها کار ساده‌ای است اما سختی‌های کار این عزیزان و صبر و بردباری که درکارشان دارند را زمانی می‌توان فهیمد که خودمان از نزدیک آن را لمس کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اهمیت نقش پرستاران در زنجیره سلامت اظهار کرد: همه ما اعضای جامعه پزشکی باید قدردان زحمات این عزیزان که نقش ویژه‌ای در زنجیره سلامت کشور دارند باشیم. اگر این حلقه سلامت کشور دچار خلل شود ارائه خدمات به مردم با مشکل مواجه می‌شود.

فعالیت پرستاران هم رده پزشکان است

پیوندی در این رابطه ادامه داد: باید به این واقعیت اذعان کنیم که پرستاران به عنوان حلقه‌ای از این زنجیره، فعالیتشان هم رده کادر پزشکی است و اگر این حلقه نباشد پزشکان هم نمی توانند به صورت شایسته به مردم خدمت بدهند.

وی افزود: اهمیت کار پرستاران آنچنان است که در احادیث هم داریم که اگر کسی یک شبانه روز پرستاری کند با ابراهیم خلیل الله محشور می‌شود. تلاش این عزیزان باقیات الصالحات است و امیدوارم پرستاران به این شکل به این شغل نگاه کنند. همزمانی این روز با ولادت زینب کبری(س) نیز یادآور رشادت‌های اسوه صبر و بردباری در صحنه کربلا است. 

پیوندی با اشاره به اینکه تکریم انسان از اصول اصلی جمعیت هلال احمر است افزود: این اصلی است که پرستاران در عمل به آن تاکید دارند و همین مساله است که باعث حرمت حرفه پرستاری می شود بنابراین باید به این حرفه افتخار کنید. 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ارزش معنوی حرفه پرستاری به معنای بی توجهی مادی به این قشر زحمت کش نیست گفت: ما کارگزاران سلامت باید به وظیفه خود برای قدردانی از این قشر به خوبی عمل کنیم. پرستاری در کشور ما شغل بسیار سختی است چرا که کمبود پرستار در قسمت های مختلف مراکز درمانی کشور دیده می شود.

وی افزود: به دلیل کمبود پرستار، این عزیزان مجبورند اضافه کار بایستند و این مساله فشار مضاعف و خستگی مزمن را به همراه دارد، امیدوارم کارگزاران سلامت همواره قدردان زحمات این عزیزان باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: در جمعیت هلال احمر براساس حس بشر دوستی و نیکوکاری حلقه وصل جدی تری داریم و در اینجا پرستاران و داوطلبان و امدادگران با هم تلفیق می‌شوند تا کار پسندیده ای را انجام دهند. ما هم اگر دنبال جلب رضایت بیماران خود هستیم باید رضایت پرستاران را کسب کنیم.

در این مراسم که با حضور پرستاران بیمارستان نورافشار و خانواده‌های آنها برگزار شد، هنرمندانی از جمله محمدحسین لطیفی، مسعود فروتن و مهدی مقدم نیز حضور داشتند که از بخش های مختلف بیمارستان بازدید و ضمن قدردانی از زحمات پرستاران، به آنها شاخه گل تقدیم کردند.

دکتر حسن صفاریه معاون بهداشت، درمان و توانبخشی، دکتر نوری رئیس بیمارستان نورافشار و دکتر سودی عضو هیات امنای بیمارستان نیز در این مراسم حضور داشتند.

دیدگاه‌ها