اخبار / استانی

مردم از پرداخت کمک به زلزله‌زدگان در فضای مجازی خودداری کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: مردم از پرداخت هرگونه وجه یا کمک غیرنقدی از طریق پیام‌ها و تبلیغات در فضای مجازی برای جمع‌آوری کمک به زلزله‌زدگان خودداری کنند.

۴ روز قبل

مردم از پرداخت کمک به زلزله‌زدگان در فضای مجازی خودداری کنند

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور گفت: با توجه به سطح حادثه زلزله در شهرستان سراب آذربایجان شرقی، ضرورت و نیازی به نشر استمداد و ارائه کمک‌ از سوی مردم نوعدوست احساس نمی‌شود و ذخایر امدادی جمعیت هلال احمر، پاسخگوی نیاز مناطق زلزله زده است. بنابراین از مردم دلسوز و نوعدوست تقاضا می‌شود از ارایه هرگونه کمک به افراد و موسسات غیرمسئول خودداری کنند.

ولی‌پور بر خودداری مردم دلسوز استان گیلان از کمک به سازمان‌های غیرمسئول تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از احساسات دلسوزانه مردم از فرصت رخ داده سواستفاده کرده و در فضای مجازی به جمع آوری کمک اقدام می‌کنند. برای پیشگیری از وقوع جرایم احتمالی و ضرورت ساماندهی دقیق کمک‌های مردمی و پاسخگویی مناسب به مردم عزیز استان، جمع آوری کمک‌های مردمی فقط از سوی سازمان‌های قانونی و مسئول صورت گرفته و در صورت نیاز از رسانه ملی و مراجع رسمی اعلام خواهد شد.

او افزود: هرگونه سواستفاده از سوی افراد و موسسات غیرمسئول، از طریق مراجع قضایی قابل پیگرد بوده و مردم نوعدوست استان در صورت مشاهده این گونه موارد می‌توانند گزارش‌های خود را به روابط عمومی جمعیت هلال احمر یا مراجع قضایی و نظارتی استان اعلام کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان همچنین در رابطه با جزئیات اقدامات استان گیلان در زلزله استان آذربایجان شرقی گفت: از دقایق اولیه وقوع این‌ زمین لرزه، ضمن اعلام آماده باش به تمامی شعب و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر استان، به گشت زنی در سطح شهرهای استان اقدام شد و مقدمات لازم برای اعزام نجاتگران و ارسال امکانات در صورت لزوم فراهم شد.