آگهی

اخبار / حج 98 / ستادی

مشکلات تنفسی و دردهای اسکلتی عضلانی؛ بیشترین علت مراجعه زائران به مراکز درمانی هلال‌احمر در عربستان

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به علل بیشترین مراجعه زائران به مراکز درمانی هلال‌احمر در عربستان گفت: به طور عمده تاکنون بیشترین علت مراجعه زائران خانه خدا، دردهای اسکلتی و عضلانی و همچنین مشکلات تنفسی ناشی از سرماخوردگی بوده است.

۱ هفته قبل

مشکلات تنفسی و دردهای اسکلتی عضلانی؛ بیشترین علت مراجعه زائران به مراکز درمانی هلال‌احمر در عربستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر محمد تقی حلی‌ساز گفت: طبیعی است که انواع بیماری ها در میان زائران مراجعه کننده برای دریافت خدمات درمانی از خونریزی معده تا مشکلات قلبی و ریوی وجود داشته اما بیشترین علت مراجعه زائران تا کنون، مشکلات مربوط به دردهای اسکلتی عضلانی و همچنین مشکلات تنفسی ناشی از سرما خوردگی بوده است.

به گفته رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر؛ تا کنون مشکل گرمازدگی به شکل خاص در میان زائران مشاهده نشده است.

وی تاکید کرد: به دلیل کهولت سن و وجود افراد ناتون در میان زائران، تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هلال‌احمر در عربستان برای دریافت خدمات ویزیت و دارو و … نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده است.

دکتر حلی ساز افزود: ارائه خدمات درمانی این مرکز به زائران در عرفات با برپایی یک بیمارستان صحرایی و ۸ مکتب در نزدیکی چادرهای زائران ادامه دارد و با ورود زائران به منا از صبح روز فردا، خدمات درمانی در یک بیمارستان صحرایی و ۸ مکتب درمانی هلال‌احمر که به وسایل و امکانات لازم تجهیز شده اند، ادامه می یابد.