اخبار / استانی

معاون استاندار خراسان جنوبی: تلاش امدادگران بر هیچ کس پوشیده نیست

معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: اقدامات و تلاش های امدادگران جمعیت هلال احمر موجب رضایت پروردگار است چراکه تلاش امدادگران هلال احمر بر هیچ کس پوشیده نیست .

۱ ماه قبل

معاون استاندار خراسان جنوبی: تلاش امدادگران بر هیچ کس پوشیده نیست

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، سید مجتبی علوی‌مقدم در دیدار با مدیرعامل و معاونین جمعت هلال احمر استان، اظهار داشت: کار در جمعیت هلال احمر، یک کار داوطلبانه و ایثارگرانه محسوب می شود و با تمام مشکلاتی که پیش روی آنهاست، ولی حس انسان دوستانه و توجه به هم‌نوع موجب حضور افراد در این مجموعه شده است.
وی گفت: حاکمیت هم خود را موظف می داند که به صورت تمام قد از مجموعه هلال احمر قدر دارنی و حمایت کامل انجام دهد و در چند سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی در بدنه دولت و خراسان جنوبی، دست ما در خصوص مساعدت ها و همراهی ها بسته شده است.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تمامی امدادگران به صورت فردی اقدامات خوبی انجام می دهند ولی در بحث تیمی هنوز باید تلاش کرد و با تشکیل کارگروه هایی، آموزش ها را در بعد عملی نیز پیگیری کرد.
علوی مقدم از فعالیت ۱۴ کارگروه زیر نظر مدیریت بحران در استان خبر داد و گفت: کارگروه ها باید در شرایط پیشگیرانه متناسب با امکانات و تجهیزات استان، آموزش های لازم را ببیند چراکه برنامه‌هایی از پیش تعریف شده و به صورت استاندارد در اختیار این کارگروه ها قرار می گیرد و امکاناتی را نیاز دارد که ممکن است در استان ما وجود نداشته باشد؛ لذا باید به دنبال راه های جایگزین بود.
وی گفت: در زمینه لرزه خیزی و گسل ها در استان کار عملی متناسب انجام نشده و مطالعات کلی بوده است و باید به سمت تهیه نقشه های پهنه بندی در موضوع زلزله رفت تا ساخت و سازها در گسل ها با محاسبات و برنامه ریزی انجام شود که جمعیت هلال احمر استان هم در این زمینه نیاز به آموزش و بروز رسانی دارد.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به موضوعات فرهنگی، گفت: نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی حائز اهمیت است و هنوز تا اطلاع رسانی شایسته موضوعات فاصله داریم که در این خصوص رسانه ها باید با ما همراه باشند.
علوی مقدم از صداقت، امانت داری، ایثار و فدارکاری امدادگران جمعیت هلال احمر تشکر و قدردانی کرد و گفت: با مشارکت جمعیت هلال احمر با مدیریت بحران استان امدادرسانی ها به موقع و شایسته انجام شده است.
وی در خصوص مجتمع تجاری ، اداری هلال بیرجند، گفت:  از شهرداری انتظار است کمک کند تا ساختمان جدید به بهره برداری برسد چرا که هلال احمر در این خصوص بی توجه نبوده و مجوز های لازم برای ساخت و ساز این پروژه اخذ شده است.