اخبار / ستادی

افزایش تعداد مراکز توانبخشی هلال‌احمر از ۱۲۷ به ۲۰۰ واحد در سال گذشته

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر از افزایش تعداد مراکز توانبخشی کشور از ۱۲۷ به ۲۰۰ واحد در سال گذشته خبر داد.

۲ ماه قبل

افزایش تعداد مراکز توانبخشی هلال‌احمر از ۱۲۷ به ۲۰۰ واحد در سال گذشته

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی؛ نشست مشورتی توسعه مرکز جامع توانبخشی هلال احمر مازندران به منظور بهبود روند ارائه خدمات به مراجعه کنندگان با همکاری و همراهی تعدادی از خیرین استان و با حضور دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر؛ دکتر آرش سیدصالحی، معاون درمان جمعیت استان مازندران؛ حسین زاده، رئیس شورای شهر قائمشهر و مدیران داخلی معاونت برگزار شد.

دکتر صفاریه در این نشست با اشاره به حضور دائمی خیرین کشور در کنار جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: هلال احمر در حوزه درمان سابقه‌ای طولانی دارد و در حال حاضر ضمن فعالیت ۱۴ درمانگاه در ۱۳ کشور دنیا؛ در ۴۹ درمانگاه، ۳۹ داروخانه و ۲۰۰ واحد توانبخشی در سطح کشور به مراجعان خدمات مختلفی ارائه می کند.

وی با بیان اینکه همواره خیرین بسیاری در کنار جمعیت هلال احمر حضور داشتند که زمینه ارائه خدمات به مردم را ایجاد کرده اند، افزود: تعداد مراکز توانبخشی کشور در سال گذشته از ۱۲۷ به ۲۰۰ واحد افزایش یافته است و کسانی که این خدمات را دریافت می کنند، از افراد آسیب پذیر و کم درآمد جامعه هستند که بعضا به علت بروز معلولیت ضعیف تر می‌شوند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خاطر نشان کرد: توانبخشی و معلولیت با توجه به آمار بالای تصادف های جاده ای، ضایعات مادرزادی و …، یکی از مشکلات بزرگ کشور ما است و در واقع اگر مردم و خیرین در کنار جمعیت هلال احمر نباشند، ممکن است اداره این سیستم از نظر مالی در توان هلال احمر نباشد.

دکتر صفاریه تاکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، افزایش سطح تاب‌آوری جامعه و حفظ سرمایه های اجتماعی از مهمترین وظایف جمعیت هلال احمر است و در این زمینه خیرین از بزرگترین سرمایه های اجتماعی هلال احمر محسوب می شوند.