اخبار / استانی

معاون سازمان داوطلبان: برنامه های خیریه باید بر اساس تنوع بومی و منطقه ای و نیازهای محلی طرح ریزی و اجرا شوند

معاون سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در همدان، با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های خیریه برحسب نیاز هر منطقه خاطرنشان کرد: خانه های داوطلب خاکریز اول خدمات داوطلبانه هستند.

۹ ماه قبل

معاون سازمان داوطلبان: برنامه های خیریه باید بر اساس تنوع بومی و منطقه ای و نیازهای محلی طرح ریزی و اجرا شوند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان؛ حسن عبودی مزروعی معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به همراه محمدرضا کریمی کارشناس جذب و سازماندهی این سازمان ضمن بازدید از فعالیتهای صورت گرفته در جمعیت هلال احمر استان همدان، پای صحبتهای اعضای داوطلب این جمعیت نشستند.
عبودی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای خستگی ناپذیر داوطلبین بیان داشت: تنوع فرهنگی در کشور، خود نوعی پتانسیل قوی در اجرای برنامه های خیریه ی است که می طلبد این برنامه ها بر اساس تنوع بومی و منطقه ای و متناسب با نیازهای محلی طرح ریزی و اجرا شوند.
وی علت حضور این تیم را در استان همدان که به صورت دوره ای و همه استانها انجام می شود، شنیدن دغدغه های داوطلبان و کارکنان این حوزه برشمرد و گفت: هدف از این هم اندیشی ها بهسازی و تسهیل در روند ارائه خدمات داوطلبانه در سراسر کشور است.
معاون سازمان داوطلبان هلال احمر جذب و سازماندهی و ارائه خدمات داوطلبانه به نیازمندان را اساس برنامه ریزی در سازمان داوطلبان دانست و گفت: در فرایند جذب و سازماندهی، آموزش و نگهداری رکن اساسی فعالیتهاست و آموزش های متعدد ویژه کارشناسان حوزه های داوطلبی ،روسای خانه های هلال و آموزش روشهای نوین مددکاری ویژه مددکاران اجتماعی داوطلب، از اولویتهای آموزشی در سال ۹۸ خواهد بود.
عبودی افزود: تزریق انگیزه به اعضا به شیوه های نوین و فارغ از مسائل مادی امری ضروری است و فراهم آوردن بسترهای لازم برای این مهم از وظایف اصلی سازمان بوده و هست.
وی با استناد به آیه شریفه “و امرهم شورا بینهم” گفت: تفاهم، تعامل و دریافت نظرات بکر و سازنده از داوطلبان و تعمیم این طرح های بومی سازی شده، در پیشرفت و تعالی این نهاد خیریه بسیار تاثیرگذار است.
عبودی در خاتمه اظهار داشت: خداوند تک تک داوطلبان را برای کارهای خیر انتخاب کرده است، به نوعی داوطلبان نظرکرده حضرت حق هستند و از اینرو با هویت عشقی خویش پا به عرصه فعالیتهای خیرخواهانه نهاده اند و همین امر بالاترین انگیزه برای ارائه خدمات خداپسندانه برای این فرشته های زمینی است. 
وی در ادامه ی بازدید یک روزه از استان همدان، ضمن دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و کارکنان حوزه داوطلبان ، طی بازدیدهای مختلف از برخی خانه های داوطلب، نشستهایی صمیمی با اعضای این خانه ها داشت و از نزدیک با مسائل و دغدغه های این داوطلبین آشنا شد.