اخبار / ستادی

مهارت افزایی در نجات افراد؛ مهم‌ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: مهم ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر در جمعیت هلال احمر، مهارت افزایی و توانمندی در نجات افراد است.

۱۰ ماه قبل

مهارت افزایی در نجات افراد؛ مهم‌ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ علی گنج کریمی با حضور در سایت مسابقات رفاقت مهر در یزد بیان کرد: رفاقت مهر یکی از ریشه دار ترین برنامه های جمعیت هلال احمر است که مورد اقبال عمومی اعضا قرار دارد.
معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اعضایی که مراحل شهرستانی و استانی را پشت سر می گذارند علاقه دارند در رخداد کشوری حضور یافته و وارد مرحله کشوری این رقابت ها شوند، افزود: جذابیت این دوره به واسطه اقلیم یزد و برگزاری کویرنوردی دو چندان شده است، که امیدواریم این دوره در افزایش توانمندی اعضا موثر باشد و هم مودت و رفاقت بیشتری را میان اعضا ایجاد کند.
وی ادامه داد: این دوره از مسابقات یک همگرایی بزرگ ملی به شمار می رود همچنین در این دوره اعضای مجامع کشوری کانون های جوانان و دانشجویی در داوری برای انتخاب تیم‌های برتر بشردوستی فعال و عهده دار داوری این بخش از رقابت ها شده اند.
گنج کریمی با اشاره به اینکه مجامع کانون ها از دل اعضا بیرون می آید و این وجه تمایز این دوره با بیست و هشتمین مرحله رقابت های رفاقت مهر کشوری بوده است، تاکید کرد: مهم ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر در جمعیت هلال احمر، مهارت افزایی و توانمندی در نجات افراد است.هر حرکتی که در جمعیت هلال احمر اتفاق می افتد عامل انگیزشی و جذب و نگهداشت در آن وجود دارد امید است خروجی آن نجات جان افراد و تربیت افرادی باشد که در هر اجتماع کوچک و بزرگ همانند خانواده مدرسه و دانشگاه بتوانند موثر باشند و جان افراد را نجات دهند.
به گفته وی، در اتفاقات بزرگ و زلزله و سیل و سایر حوادث نگرانی های زیادی در نجات افراد وجود دارد.اگر بدانیم در هر شهرستانی جوانانی هستند که از کمک های اولیه و اسکان و حمل مصدوم اطلاع دارند قطعا به نجات جان بیماران و مصدومان کمک زیادی می شود.
لازم به ذکر است، بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر به میزبانی استان یزد با حضور منتخبان استانی این رقابت‌ها در حال برگزاری است.