اخبار / ستادی

«میرجاوه»؛ بدون حق ماموریت/ همراه با دندانپزشک داوطلبی که در «نذر آب» حضور فعال دارد

«علیرضا مسافر» دندانپزشکِ داوطلب است. او مشارکت فعالی در اجرای طرح «نذر آب» دارد و همراه با دیگرهم‌قطارانش از استان مازندران راهیِ مناطق محروم سیستان‌ و‌ بلوچستان شده است: «من با افتخار و بدون حق ماموریت به میرجاوه رفتم. لذتی که با خدمت در آنجا به‌دست می‌آید، از بسیاری دستاوردهای مادی بالاتر است.»

۱ ماه قبل

«میرجاوه»؛ بدون حق ماموریت/ همراه با دندانپزشک داوطلبی که در «نذر آب» حضور فعال دارد

به گزارش روابط ‌عمومی سازمان داوطلبان، این دندانپزشک داوطلب گفت: «خیلی اوقات امکانات با تقاضاها هم‌خوانی ندارد. همیشه امکانات کمتر از میزانی است که مردم و حادثه از ما طلب می‌کند. رفع این نیاز به یک عزم ملی احتیاج دارد. نکته‌ مهم در این میان، برنامه‌ریزی برای هزینه‌ درست است. بچه‌های هلال‌احمر مازندران برنامه‌ریزیِ دقیقی برای این کار دارند و هیچ‌کدام از دقایق و هزینه‌ها در منطقه هدر نمی‌رود. در واقع با حداقل امکانات حداکثر خدمات ارائه می‌شود.»

او افزود: «بخشی از خاطرات ما از آن منطقه تلخ است. شاید نشود همه‌چیز را گفت. با این‌که دولت امکانات سخت‌افزاری خوبی در آنجا مستقر کرده است؛ اما با توجه به این‌که آن منطقه محروم است، نیروی انسانی کمی دارد. باید نیروها از جاهای دیگر تامین شوند و همین مشکل ایجاد کرده است.»

مسافر گفت: «وقتی آب نباشد، آبادانی هم کمتر اتفاق می‌افتد. خیلی از این سرمایه‌گذاری‌ نکردن‌ها در آن مناطق به‌علت کمبود آب است. باران‌هایی که سال‌به‌سال کمتر می‌شود، باعث شده که فضا غمبار باشد. اما چیزی که آدم را برای حضورهای بعدی دلگرم می‌کند، زبان زیبای تشکر مردم منطقه است. آنها این موضوع را به‌خوبی درک می‌کنند که افراد برای خدمت آمده‌اند.»