اخبار / استانی

نائب رئیس کمسیون بهداشت مجلس: باید در تحقق شعارهای هلال احمر مصمم تر از قبل قدم برداریم

نائب رئیس کمسیون بهداشت و نماینده مردم شهرستان ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: شعارهای هلال احمر، گمشده امروز جامعه بشری است و همه ما و آحاد مردم باید سعی کنیم در این مسیر و در جهت تحقق این شعارها بیش از پیش و مصمم تر از گذشته قدم برداریم.

۶ ماه قبل

نائب رئیس کمسیون بهداشت مجلس: باید در تحقق شعارهای هلال احمر مصمم تر از قبل قدم برداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستان ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی اعضای شورای معاونین این جمعیت گفت: شعارهای جمعیت هلال احمر، گمشده امروز جامعه بشری است و همه ما و آحاد مردم باید سعی کنیم در این مسیر و در جهت تحقق این شعارها بیش از پیش و مصمم تر از گذشته قدم برداریم.
دکتر خاتمی افزود: به همین دلیل، اقبال مردم به جمعیت هلال احمر روز به روز افزایش یافته و هرجا که نام هلال احمر است مردم به نیکی و تقرب بیشتری از آن یاد می کنند.
وی گفت: جمعیت هلال احمر گرایش حزبی ندارد و نوعا اقدامات این جمعیت بشردوستانه و در جهت آسایش و آرامش جوامع است.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: استکبار جهانی در منطقه تلاش می کنند ایران را به عنوان یک کشور مخل امنیت در منطقه نشان بدهند اما جمعیت هلال احمر می تواند با حرکت اساسی و پایه ای خود چهره تابناک جمهوری اسلامی را بهتر از گذشته به نمایش بگذارد.
دکتر خاتمی با تقدیر و تشکر از مجموعه جمعیت هلال احمر استان گفت: باید از توانمندیهای جمعیت هلال احمر در کشور بیش از اینها استفاده بکنیم و لازمه این کار، ایجاد یک خط ارتباطی مستمر است.
نایب رئیس کمسیون بهداشت مجلس به فعالیت های چشمگیر جمعیت هلال احمر در حوزه درمانی، توانبخشی و دارویی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که در زمینه نیازها و تجهیزات زیرساختی مجموعه توانبخشی و تاسیس پایگاههای جدید امداد و نجات جاده ای و امکانات برای این پایگاهها با ملاقاتی که با رئیس جمعیت هلال احمر کشور خواهیم داشت بتوانیم کمک کنیم.
دکتر خاتمی گفت: پرسنل باسابقه و متعهدی در توانبخشی حضور دارند و ما باید از نظر نیروی انسانی و تجهیزات کمک کنیم تا این عزیزان کار بسیار بزرگ و با ارزشی که انجام می دهند در ابعاد مختلف موثرتر باشد.
در ابتدای این نشست صمیمی، شهرام میرزایی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اهداف جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یکی از ارگانها و نهادهای خدمات رسان در زمان حوادث و دیگر بلایا است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: با پیگیریهای انجام گرفته، اعتباری برای بازسازی و بهسازی فضاهای موجود جمعیت به مبلغ هفده میلیاردوهفتصد میلیون ریال به استان زنجان اختصاص یافت.
میرزایی، اعتبار اختصاص یافته به کارهای عمرانی این جمعیت را مرمت و تعمیرات فضای داخلی کتابخانه، تعمیرات اساسی فرهنگسرای هلال ازجمله طراحی و اجرای جدید دکوراتیو سالن و سن فرهنگسرا، طراحی و اجرای سیستم صوتی و نورپردازی، مرمت و نوسازی اساسی کف و۹۰۰صندلی، طراحی و مرمت سقف سالن فرهنگسرا و بازسازی اساسی و طراحی جدید تاسیسات گرمایشی و سرمایشی فرهنگسرا برشمرد .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: با اختصاص اعتبار، عملیات عمرانی این جمعیت بلافاصله آغاز شده ولی با توجه افزایش برخی از اقلام و تجهیزات و وسایل این جمعیت با کمبود اعتبارات مواجه شده است.
میرزایی با بیان اینکه خدمت به بشریت ماموریت اصلی و فلسفه ذاتی تاسیس هلال احمر و صلیب سرخ است، افزود: هلال‌احمر تلاش می کند تا گام های موثری را در راستای ارائه خدمات به مردم در راستای اهداف بشردوستانه خود بردارد.
وی اظهار کرد: این خدمات توانبخشی در بخش های مختلف شامل ارتوپدی فنی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، کاردرمانی، بینایی سنجی و نظایر آن به آسیب دیدگان ناشی از حوادث، معلولین و افراد ناتوان و کم برخوردار ارائه می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: تعرفه ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان دولتی است. جمعیت هلال احمر براساس وظایف تعیین شده و در راستای تحقق اهداف بشردوستانه مندرج در اساسنامه خود اقدام به ارائه خدمات توانبخشی به نیازمندان می کند.
میرزایی افزود: اکنون حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف درمانگاه، توانبخشی و داروخانه به مراجعان خدمات ارائه می کند.
وی اضافه کرد: در بخش داروخانه در شش ماهه ابتدای سال جاری ۱۲۰ هزار نفر در قالب نسخه های بیمه و آزاد خدمات دریافت کردند و مراجعه کنندگان درمانگاه بالغ بر۴۲ هزارنفر و مراکزتوانبخشی نیز ۲۰۰۰ نفر مراجعه کننده داشته و از خدمات هلال احمر بهره مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه واکسیناسیون نیز طی این مدت یک هزار و ۴۰۰ تزریق واکسن مننژیت در استان انجام شده است.
لازم به ذکر است کتابخانه حضرت امام خمینی (ره) جمعیت هلال احمر و فرهنگسرای هلال بزرگترین مجموعه در سطح استان است که فضای مناسبی برای مطالعه همزمان جوانان در کتابخانه و سالن فرهنگسرای هلال ویژه برگزاری همایش، مراسم و اجتماعات کشوری دراستان می باشد.
نایب رئیس کمسیون نماینده بهداشت و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی پس از این دیدار، از کتابخانه بزرگ حضرت امام خمینی (ره)، فرهنگسرای هلال، داروخانه، درمانگاه و مجتمع توانبخشی شهید چمران جمعیت هلال احمر استان زنجان بازدید کرد.

دیدگاه‌ها