اخبار / حوادث

عملیات امدادی در پیست اسکی؛ نجات از «تاریک دره»

مرد میانسالی که از ارتفاعات پیست اسکی تاریک دره در محور تویسرکان – همدان سقوط کرده و دچار شکستگی از ناحیه مچ پا شده بود، با تلاش ۲ ساعته نیروهای واکنش سریع استان همدان به پایین کوه منتقل شد.

۴ هفته قبل

عملیات امدادی در پیست اسکی؛ نجات از «تاریک دره»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه یکشنبه بیست و هفتم مرداد،  گزارش سقوط مرد ۵۷ ساله ای از ارتفاعات پیست اسکی تاریک دره هلال احمر استان همدان اعلام شد و لحظاتی بعد، تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر استان متشکل از ۶ نجاتگر زبده به محل حادثه اعزام شدند.

مرد میانسال دچار شکستگی و آسیب دیدگی در ناحیه پا شده و قادر به حرکت نبود و برای انتقال مصدوم به پایین کوه نیاز به حضور نیروهای کمکی بود.

حمید عرفی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان در تشریح نحوه انجام عملیات امدادی از سوی تیم واکنش سریع استان گفت: با توجه به اینکه فرد سقوط کرده دچار شکستگی و تروما از ناحیه پا شده بود، نمی‌توانست راه برود بنابراین تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان همدان با انجام اقداماتی نظیر بستن آتل و فیکس کردن، مصدوم را با بسکت از ارتفاع ۵۰۰ متری کوه به پایین منتقل کرد تا با آمبولانس اورژانس برای ادامه روند درمانی  به بیمارستان منتقل شود.

پیست اسکی الوند یا تاریک دره در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنج نامه در شهر همدان و در دامنه‌های کوه‌های الوند قرار گرفته‌است. بلندترین قله نزدیک به پیست اسکی تاریک دره ، ۳ هزار و ۴۰۰ متر ارتفاع دارد.