اخبار / استانی

نجات جان خانواده گرفتار در برف و کولاک مرند

نجاتگران جمعیت هلال احمر مرند بامداد امروز توانستند با کمک راهداری مرند خانواده ای را از چنگال سرما و برف و کولاک نجات دهند.

۳ ماه قبل

نجات جان خانواده گرفتار در برف و کولاک مرند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، حبیب ذوالفقاری سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند در تشریح خبر گفت :  بدنبال تماس ۱۱۰ با جمعیت هلال احمر حوالی ساعت ۶ صبح امروز شنبه ۱۰ فروردین ۹۸ مبنی بر گرفتاری خانواده ای در محور روستایی منطقه مهار بین زنوز و کوه کمر در برف و کولاک شدید ،بلافاصله تیم تخصصی جمعیت هلال احمر مرند با تمام تجهیزات بهمراه یک دستگاه لودر راهداری به محل اعزام شدند.

وی افزود: بعد از بازکردن راه  و کنار زدن برف جاده  توسط لودر راهداری که گاه ارتفاع آن به بیش از یک متر می رسید ،آمبولانس هلال احمر به خانواده گرفتار رسیده  و گرفتاران را که کاملا در وضعیت بسیار نامساعد قرار گرفته بودند  با رساندن پتو و آب گرم نسبت به تثبیت حال آنها اقدام و سپس آنها را به روستای کوه کمر منتقل کردند.

ذوالفقاری گفت: این خانواده به گفته خودشان شب گذشته بدنبال بیماری دخترشان به شهر آمده و بعد از برگشت به روستا حوالی ساعت ۳ بامداد در برف و کولاک گرفتار شده بودند.