اخبار / حوادث

نجات جان ۲ مصدوم توسط امدادگران هلال احمر شمیرانات

امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شعبه شمیرانات، روز جمعه ۱۳ اردیبهشت، یک جوان ۳۶ ساله در منطقه دشت افجه و یک نوجوان ۱۵ ساله را که در منطقه کبوتر خان دارآباد ،دچار آسیب شده بودند پس از انجام اقدامات اولیه به مراکز درمانی انتقال دادند.

۲ ماه قبل

نجات جان ۲ مصدوم توسط امدادگران هلال احمر شمیرانات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران،پیرو تماس تلفنی با واحد ۱۱۲ استان تهران و اعلام گزارش سقوط از ارتفاع مرد جوان ۳۶ساله ای در منطقه دشت هویج افجه به شعبه شمیرانات ، بلافاصله یک تیم متشکل از سه نجاتگر و پزشک به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

امدادگران پس از رسیدن به محل حادثه و معاینه دقیق مصدوم که از ناحیه ساق پا دچار شکستگی شده بود،و انجام اقدامات امدادی اولیه ،وی را به وسیله بسکت به پایین کوه و سپس به بیمارستان اختر انتقال دادند.

همچنین با اعلام گزارش مرکز  EOCجمعیت هلال احمر شعبه شمیرانات مبنی بر سقوط نوجوان ۱۵ ساله ای در منطقه کبوترخان دارآباد، پس از دریافت اطلاعات تکمیلی و تایید گزارش، یک تیم متشکل از ۶ نجاتگر از پایگاه امداد و نجات کوهستانی کلکچال به محل حادثه اعزام شدند.

امدادگران پس از رسیدن به محل حادثه و انجام اقدامات اولیه امدادی، مصدوم را به پایین کوه رساندن و به مرکز درمانی منتقل کردند.

جستجوی پیرمرد ۷۰ ساله در« اوسون شمیرانات»

در پی اعلام مرکز عملیات شعبه شمیرانات مبنی بر مفقود شدن مردی ۷۰ ساله در منطقه اوسون، بلافاصله دو تیم جستجو و نجات از پایگاه امداد و نجات کوهستانی دربند به محدوده گزارش شده اعزام شدند.

با توجه به نامشخص بودن موقعیت اعلام شده،  تیم های جستجو تمامی مسیرهای احتمالی را بررسی کردند وجستجو ها تا پیدا شدن فرد مفقود شده در این منطقه ادامه خواهد داشت.