اخبار / حوادث

نجات جان ۷ دانش آموز گرفتار در سیلاب در شهرستان دلگان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷ دانش آموز مقطع ابتدایی و متوسطه اول دخترانه مدرسه حلیمه در روستای حمید آباد در شهرستان دلگان که در سیلاب ‏رودخانه در محور زهکلوت در حال غرق شدن بودند با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، نجات یافتند.

۱ ماه قبل

نجات جان ۷ دانش آموز گرفتار در سیلاب در شهرستان دلگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، رسول راشکی با بیان این خبر گفت:  امدادگران جمعیت هلال احمر طی یک عملیات ۸ ساعته با همکاری پرسنل فرمانداری و بسیج امکانات راهداری و شهرداری گلمورتی  این دانش آموزان را نجات دادند.

وی توضیح داد: ۵ پسر و ۲ دختر دانش آموز مقاطع ابتدایی و راهنمایی روستای حمید آباد دلگان در راه بازگشت از مدرسه براثر طغیان رودخانه در سیلاب گرفتار شدند و با تماس فرمانداری دلگان برای‌ نجات دانش آموزان نیروهای هلال احمر بی درنگ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان دلگان متشکل از ۸ نجاتگر به محل حادثه اعزام شدند.

راشکی همچنین از رها سازی ۱۲ خودروی گرفتار در سیلاب در مسیرهای جنوبی استان خبر داد و افزود:  شب گذشته نیروهای امداد و نجات این جمعیت ۶۶ نفر از سرنشینان ۱۲ خودروی گرفتار سیلاب در محورهای دلگان به بزمان و دلگان به زهکلوت  را نجات دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تاکید کرد:با توجه به بارندگی های اخیر و طغیان فصلی رودخانه ها در مناطق مختلف نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر  استان در آماده باش کامل بسر می برند و عملیات امداد و نجات در مناطق حادثه دیده  همچنان در حال انجام است.