اخبار / استانی / حوادث

نجات زوج کوهنورد از صخره‌های «تنگه شیرز» لرستان، پس از تلاش ۶ ساعته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر شهرستان کوهدشت پس از ۶ ساعت تلاش، دو کوهنورد گرفتار در صخره‌های تنگه شیرز این شهرستان را نجات دادند.

۲ روز قبل

نجات زوج کوهنورد از صخره‌های «تنگه شیرز» لرستان، پس از تلاش ۶ ساعته

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، صارم رضایی گفت: غروب روز پنج شنبه، شانزدهم آبان ماه یک زوج قزوینی از مسیر کوهپیمایی منحرف و در دیواره‌های صخره‌ای تنگه‌ی شیرز در شهرستان کوهدشت گرفتار شدند.

رضایی افزود: در پی این حادثه نیروهای امداد و نجات کوهستان شهرستان کوهدشت به سرعت برای امدادرسانی و نجات این افراد به محل اعزام شدند.

او گفت: به طور معمول عملیات در شب دشواری‌های خاص خود را دارد اما به دلیل اهمیت موضوع، پس از ۶ ساعت عملیات سخت تیم امداد کوهستان، این زوج قزوینی به پایین صخره‌ها منتقل شده و پس از اقدامات اولیه، وسایل گرمایشی و جیره غذایی در اختیار آنان قرار گرفت.

رضایی هشدار داد و گفت: اغلب کوهنوردان بدون آگاهی از وضعیت هوا و اقلیم، هیأت کوهنوردی و جمعیت هلال احمر استان به ارتفاعات مختلف این استان صعود می‌کنند. بروز چنین مساله‌ای امکان امداد رسانی به‌هنگام امدادگران را با دشواری مواجه می‌کند؛ به این موضوع مهم باید توجه کرد.