اخبار / حوادث

نجات کوهنورد سقوط کرده در دره ۱۵۰ متری تفتان خاش

کوهنورد سقوط کرده در دره ۱۵۰ متری تفتان خاش با تلاش امدادگران هلال احمر نجات یافته و به بیمارستان منتقل شد.

۱ ماه قبل

نجات کوهنورد سقوط کرده در دره ۱۵۰ متری تفتان خاش

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: کوهنورد سقوط کرده در دره ۱۵۰ متری کوه تفتان خاش بعد از هشت ساعت عملیات کوهستان و هوایی نیروهای این جمعیت نجات یافت.

رسول راشکی افزود: این کوهنورد ۳۵ ساله ایرانشهری ساعت هشت صبح از پناهگاه در ارتفاع سه هزار و ۲۰۰ متری به سمت قله کوه در حال صعود بوده که به علت لغزندگی به عمق ۶۰ متری دره سقوط کرده است.

وی ادامه داد: بعد از اعلام این حادثه به جمعیت هلال احمر بلافاصله دو تیم ۱۲ نفره کوهستان به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: به دلیل شرایط بد جوی منطقه نیروهای امدادی پس از تلاش حدود یک ساعت و نیم به محل حادثه رسیده و بلافاصله عملیات امدادو نجات را آغاز کردند.

وی افزود: بعد از اتمام عملیات امداد و نجات این کوهنورد را به پناهگاه واقع شده در ارتفاع سه هزار و ۲۰۰ متری تفتان رسانده و اقدامات اولیه را به وی ارائه دادند.

راشکی ادامه داد: امداد گران کوهستان هلال احمر به دلیل شرایط بد جسمی این کوهنورد نظیر شکستگی و خونریزی داخلی از امداد هوایی این جمعیت درخواست کمک کردند.

وی اظهار کرد: بلافاصله بالگرد هوایی این جمعیت به محل حادثه اعزام و مصدوم را به بیمارستان امام علی(ع) زاهدان منتقل کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل شرایط نامناسب جوی و وضعیت محل حادثه کل این عملیات هشت ساعت به طول انجامید.