اخبار / حوادث

امدادرسانی به ۱۲ گردشگر گرفتار در طوفان آذربایجان شرقی

امدادگران جمعیت هلال احمر اسکو ، ۱۲ گردشگر گرفتار شده در طوفان دریاچه ارومیه را نجات دادند.

۶ ماه قبل

امدادرسانی به ۱۲ گردشگر گرفتار در طوفان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، محمد یوسفی پور ماجد رئیس جمعیت هلال احمر اسکو گفت: این گردشگران برای تفریح و گشت و گذار با قایق پدالی به دریاچه ارومیه رفته بودند که با امواج متلاطم این دریاچه روبه‌رو شدند.با وزش تندباد ، قایق آنها کیلومترها از ساحل فاصله گرفته و به مرکز دریاچه می رسد.

به گفته وی، با توجه به احتمال واژگونی قایق و غرق شدن مسافران، نجاتگران پایگاه امداد و نجات گمیچی جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو به محض اطلاع ، شبانه وارد عمل شده و پس از جست‌وجو، ۱۲ گردشگر گرفتار در امواج متلاطم دریاچه ارومیه را نجات داده و در سلامت کامل به ساحل منتقل کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر اسکو گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و متلاطم بودن امواج دریاچه ارومیه از هموطنان درخواست می شود قبل از عزیمت به دریاچه از شرایط جوی اطلاع یافته و بدون تجهیزات در هوای طوفانی و باد از رفتن به دریاچه خودداری کنند.

 نجات کوهنورد مصدوم در تسوج

رئیس جمعیت هلال احمر تسوج، از نجات مرد ۵۸ ساله مصدوم در کوه روستای الماس بخش تسوج خبر داد.

علیرضا داغستانی گفت: صبح جمعه با تماس تلفنی همراهان مصدوم وم اعلام گزارش شکستگی پای چپ مصدوم در کوه روستای الماس(تفرجگاه لیلانلار) ، نجاتگران تیم امداد کوهستان بلافاصله به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: نیروهای امدادی مصدوم را پس از انجام کمک های اولیه و تثبیت کردن مصدوم روی بسکت با آمبولانس به درمانگاه تسوج انتقال دادند.

داغستانی از کوهنوردان و ساکنان محلی که قصد کوهنوردی در کوههای منطقه را دارند تقاضا کرد ضمن رعایت نکات ایمنی، از قبل مسیر حرکت خود را تعیین کنند و به بستگان خود اطلاع دهند تا در صورت بروز حادثه ، اطلاعات نسبی برای اجرای عملیات امدادی در دست باشد.