اخبار / حوادث

نجات ۲ نفر در ارتفاعات شهرک ولیعصر و روستای شیخ مکان ایلام

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: مرد ۵۲ ساله ای که در ارتفاعات شهرک ولیعصر (دره شهر) سقوط کرده بود با حضور به موقع و تلاش نیروهای هلال احمر از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

۱ ماه قبل

نجات ۲ نفر در ارتفاعات شهرک ولیعصر و روستای شیخ مکان ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، جواد بیگ محمدی گفت: ساعت ۹:۵۳ دقیقه دیروز در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام (EOC) مبنی بر سقوط فردی۵۲ ساله از ارتفاعات پشت ارش در شهرک ولیعصر بلافاصله تیم پایگاه  امداد و نجات شهرک ولیعصر و یک تیم از شهرستان دره شهر به محل حادثه اعزام شد.

وی گفت: فرد حادثه دیده که به علت سقوط از ارتفاع از ناحیه لگن راست به شدت دچار شکستی شده بود پس از اقدامات درمانی اولیه در محل، با کمک نیروهای محلی  از مسیرهای سخت گذر و در گرمای شدید به پایین کوه منتقل شد. این عملیات ساعت ۱۸ روز گذشته با انتقال مصدوم به بیمارستان شهر بدره با موفقیت به پایان رسید.

نجات جان فرد گرفتار در ارتفاعات روستای شیخ مکان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام  همچنین از نجات یک فرد گرفتار در ارتفاعات شیخ مکان(دره شهر) توسط نیروهای هلال احمر خبر داد.

جواد بیگ محمدی گفت: دیروز و در عملیاتی دیگر ساعت ۱۶:۰۱ دقیقه در پی تماس تلفنی فرد گرفتار با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان‌ ایلام(EOC) بلافاصله دو تیم امداد و نجات کوهستان از شهرستان دره شهر به محل حادثه اعزام شدند. با حضور تیم امداد و نجات کوهستان در محل حادثه در ارتفاعات شیخ مکان، تلاش برای نجات فرد گرفتار آغاز و خوشبختانه وی از خطر سقوط حتمی نجات پیدا کرد.

این عملیات در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه دیروز با نجات فرد گرفتار شده به پایان رسید.