اخبار / استانی / ستادی

نجات ۲۸۰ غریق در ساحل مازندران/ارائه خدمات درمان سرپایی به یک‌هزار و ۵۰۰ تن

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات ۲۸۰ غریق در ساحل مازندران خبر داد و گفت: در این مدت یک ‌هزار و ۵۰۰ تن با مراجعه به پایگاه‌ها و پست های امداد و نجات ساحلی هلال احمر مازندران، خدمات درمان سرپایی دریافت کردند.

۶ ماه قبل

نجات ۲۸۰ غریق در ساحل مازندران/ارائه خدمات درمان سرپایی به یک‌هزار و ۵۰۰ تن

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری با اعلام استقرار بیش از یک‌هزار نجاتگر و ناجی غریق در ۴۰۰ نقطه پرخطر ساحل استان، گفت: تیم‌های امداد و نجات ساحلی مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در خرداد سال جاری تا پایان این ماه موفق شدند ۲۸۰ غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.

وی اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهم ترین برنامه عملیاتی هلال احمر استان در تابستان ۹۸ برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و پوشش ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در طول ۴۰۰کیلومتر ساحل استان، تیم‌های نجات غریق و امداد ثابت و سیار موتوری برای امداد و نجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شدند که این عملیات در حقیقت یکی از بزرگترین و مهمترین عملیات امدادی در سطح کشور است که با مدیریت جمعیت هلال‌احمر استان، برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: به منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان که از اوائل خرداد ماه سال جاری اجرایی شده است، بیش از یک‌هزار نجاتگر و ناجی غریق با به‌کارگیری انواع تجهیزات پیشرفته اعم از آمبولانس، موتورسیکلت، قایق نجات، جت اسکی، خودروهای نجات و خودروی پشتیبانی مشارکت فعال دارند.

وی همچنین با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته برای به حداقل رساندن تعداد غرق شدگان حرکت می کنیم.

اکبری با بیان این که فرصت دوباره زندگی به نجات یافتگان حوادث و سوانح مختلف به ویژه غرق شدگان در ساحل مازندران، محور تمامی اقدامات جمعیت هلال احمر در اجرای طرح امداد و نجات ساحلی است، گفت: در حال حاضر تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

وی با اشاره به تعطیلات تابستان و ورود شمار زیادی از مسافران به این استان و نوار ساحلی مازندران گفت: از همه هموطنان می خواهیم برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق پر خطر خودداری کنند.