اخبار / حوادث

نجات ۴ نفر در سد سیلوه/ یک کشته در آبشار شلماش

معاون امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان غربی از نجات چهار نفر در سد سیلوه در شهرستان سردشت و غرق شدن یک جوان ۲۸ ساله در آبشار شلماش خبر داد.

۲ ماه قبل

نجات ۴ نفر در سد سیلوه/ یک کشته در آبشار شلماش

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، رضا مسافر با اعلام این خبر گفت: چهار نفر در سد سیلوه در نزدیکی شهرستان سردشت حادثه دیدند که خوشبختانه هر چهار نفر نجات پیدا کردند.

وی افزود: این حادثه بعد از ظهر یکشنبه و زمانی رخ داد که چند مرد جوان برای تفریح به کناره سد سیلوه رفته بودند، اما هنگامی که یک نفر از آنان برای شنا به داخل سد می رود، حادثه دیده و  سه همراه وی، یکی بعد از دیگری برای نجات او به آب زدند که هر چهار نفر در آب گیر افتاده و نتوانستند بیرون بیایند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه یکی از غواصانی که در چند عملیات هم با هلال احمر همکاری داشته در نزدیکی سد به کمک غرق شدگان می رود و موفق می شود هر چهار نفر را نجات دهد و این افراد از سوی ماموران اورژانس و نیروهای هلال احمر به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

وی در توضیح دومین حادثه نیز گفت: ساعت ۱۸ روز یکشنبه گزارشی از طریق تلفن ۱۱۲ اعلام شد که جوان ۲۸ ساله ای پس از سقوط از آبشار «شلماش» به داخل حوضچه زیر آبشار افتاده است، لحظاتی بعد از حضور امدادگران در صحنه مشخص شد که این مرد جوان در همان لحظات اولیه جان باخته است.

معاون امداد و نجات هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به این دو حادثه که هر دو در یک روز رخ داده است ، نسبت به افزایش جان باختگان این دسته از حوادث در روزهای گرم تابستان هشدار داد و گفت: متاسفانه با وجود درخواست های مکرر مبنی بر پرهیز از شنا در مناطقی که علایم شنا ممنوع دارد، برخی افراد توجه نمی کنند و این مسئله حوادث مرگباری را رقم می زند.