اخبار / استانی

نخستین جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی استان یزد/ ضرورت تغییر رفتار مردم با ارائه آموزش‌های همگانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، از برگزاری اولین جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در سال۹۸ با حضور مدیرکل مدیریت بحران ، نمایندگان سازمان‌ها و ادارات این استان خبر داد.

۲ ماه قبل

نخستین جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی استان یزد/ ضرورت تغییر رفتار مردم با ارائه آموزش‌های همگانی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن حرازی زاده یزدی گفت: استان یزد توانست به همت مردم نوعدوست و همیشه در صحنه و حمایت ادارات این استان، کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی را در چندین نوبت به مناطق سیل زده ارسال کند که جای تشکر و قدردانی دارد و این سیل مهربانی همچنان در این استان جاری است.

وی گفت: در حوادث اخیر کشور و به دنبال آن رفتارهای مردم و شهروندان نشان داد که باید بحث آموزش و آموزش همگانی بیشتر و با جدیت پیگیری شود چراکه شاهد بودیم تعدادی بر اثر حتی عکس گرفتن در جریان حوادث سیل، جان خود را به خطر انداختند که باید در این زمینه بیشتر فرهنگ سازی کرد و آموزش خطرات ناشی از سیل را به مردم از طریق آموزش های همگانی یا در فضای مجازی دنبال کرده و به مردم نشان داد.

حرازی زاده گفت: زمانی در آموزش‎های خود موفق هستیم که بتوانیم رفتار جامعه را در برخورد با حوادث تغییر دهیم و این موضوع مستلزم آموزش‎های تاثیر گذار، هدف‎دار و کار برنامه‎ای است.

غنی زاده، سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد هم، گفت: در حوزه امداد و نجات و آموزش همگانی با توجه به گستره وسیعی که وجود دارد باید توان و وقت بیشتری بگذاریم و نسبت به مردم و جامعه پاسخگو باشیم. در این زمینه از سایر دستگاه ها و نهادها خواهشمندیم برنامه ها و مانورهای سال ۹۸ خود را به کارگروه اعلام کرده و هرچه تعداد مانورها بیشتر باشد اشکالات بیشتری رفع خواهد شد تا به نقطه اصلی و مطلوب برسیم.

ارائه آموزش های همگانی برای تسهیل در روند امداد رسانی

محمود شاکری شمسی، مدیرکل مدیریت بحران و دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان نیز در این جلسه گفت: با تعلیم و آموزش می توانیم با بحران ها مقابله کنیم و زمانی که آموزش ببینیم می توانیم با تدبیر برای هر بحرانی راه حل داشته باشیم .

وی گفت: کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی از اهمیت بالایی برخوردار است که بحث مانور، آمادگی و آموزش باید در اولویت این کارگروه باشد و بیشتر از قبل به آن توجه شود.