اخبار / ستادی

نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران برای فعالان اجتماعی

نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران با حضور فعالان اجتماعی ۱۰ استان و ۱۵ شهرستان،ششم تا هشتم تیرماه سال جاری به مدت سه روز به میزبانی جمعیت هلال احمر استان همدان برگزار شد.

۳ ماه قبل

نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران برای فعالان اجتماعی

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر احمد سلطانی درباره این دوره به استراتژی جدید آموزش‌های همگانی، پس از آموزش کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، اشاره و اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های اصلی این دوره آموزش مدیریت سانحه مبتنی بر جامعه (CBDM) در سه سطح آشنایی مقدماتی، میانی و پیشرفته مدیریت بحران است.

وی آشنایی با حوزه مدیریت بحران را با هدف مدیریت سانحه مبتنی بر جامعه (CBDM) از اقدامات مؤثر به منظور تحقق رسالت آموزش همگانی در حوزه مسئولیت اجتماعی جمعیت هلال احمر دانست که بر اساس طیف گسترده‌ای از  افراد، خانواده‌ها و گروه‌های اجتماعی تحت آموزش قرار می گیرند.

در این دوره آموزشی، مباحث آشنایی با مبانی مدیریت بحران و نقش جمعیت هلال احمر، مدیریت کاهش خطر، مسئولیت نهادهای اجتماعی در حوادث و سوانح، مدیریت فعالیت‌ها و خدمات داوطلبانه، آشنایی با اصول جست‌وجو و نجات در حوادث و سوانح، آشنایی با اصول امدادرسانی، مدیریت رسانه‌ها در بحران و مستندسازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در نخستین روز از این دوره آموزشی که با حضور ۶۰ نفر از فعالان حوزه‌های اجتماعی از ۱۰ استان و ۱۵ شهرستان برگزار شد، مدیرکل بحران و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان و همچنین مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌احمر نیز حضور داشتند.