اخبار / استانی

«نذرآب»؛ برای دومین بار در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اجرای موفق طرح ملی نذرآب در مرداد سال گذشته و رضایت مردمی، دومین برنامه پاسخگویی آثار ناشی از تغییرات اقلیمی باعنوان «نذرآب۲ » ۱۰ مرداد تا ۲۰ شهریور در سیستان و بلوچستان با هدف نگهداشت و ذخیره آب مصرفی بهداشتی و مواجهه با بحران خشکسالی اجرا خواهد شد.

۱ ماه قبل

«نذرآب»؛ برای دومین بار در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ رسول راشکی با اعلام این خبر گفت: پس از اعلام برگزاری مرحله دوم طرح ملی نذرآب و نیازسنجی هلال احمر در شهرستان های سیستان و بلوچستان در خصوص خشکسالی های اخیر، نقاطی مشخص و مقرر شد برنامه ریزی برای اجرای این مرحله عملیاتی شود. بر این اساس مرحله دوم طرح ملی نذرآب با رویکرد تامین آب شرب از طریق توزیع مخازن آب در مناطق آسیب دیده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین با همکاری سازمان داوطلبان در حوزه سلامت، کاروان های سلامت جمعیت هلال احمر شامل پزشکان متخصص ، پیراپزشک ، دندانپزشک و پزشک عمومی و… از سایر مناطق استان در مناطق  آسیب دیده و محروم مستقر خواهد شد.

راشکی گفت: بهره گیری از منابع و خدمات داوطلبانه، بهره گیری و حضور حداقل یک سازمان مردم نهاد یا موسسه خیریه توانمند استانی در منطقه، حضور یک سازمان مردم نهاد یا موسسه خیریه استان های معین در هر منطقه و امکان اجرای پروژه های داوطلبی از ویژگی های این طرح است.