اخبار / ستادی

«نذر آب ۲» و خدمات هلال‌احمر استان تهران: از بهره‌مندی ۶۰۰ روستایی از خدمات سلامت تا تهیه ۶۰ تانکر آب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: طرح ملی نذر آب ۲، از سوی اعضای هلال احمر استان تهران در روستای چاه احمد بخش نوک آباد شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

۱ ماه قبل

«نذر آب ۲» و خدمات هلال‌احمر استان تهران: از بهره‌مندی ۶۰۰ روستایی از خدمات سلامت تا تهیه ۶۰ تانکر آب

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ شاهین فتحی با اشاره به اینکه هلا احمر استان تهران پس از بررسی ها، روستای چاه احمد در بخش نوک آباد شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان را برای اجرای «نذر آب۲» انتخاب کرد، گفت: کاروان سلامت هلال احمر استان تهران از روز جمعه اول شهریور ماه با حضور پزشکان و پیراپزشکان داوطلب، خدمات مختلفی را به هموطنان مناطق کم برخوردار شهرستان خاش ارائه کرده و به مدت ۴ روز (تا چهار شهریور)، بالغ بر ۳۰ پزشک، پیراپزشک و چند تن از کارشناسان هلال احمر استان تهران و در بخش های مختلفی همچون پزشک عمومی، متخصص اطفال، مامایی، دندانپزشکی، روانشناسی و داروخانه به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می پردازد.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۶۰۰ روستایی در خاش از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر استان تهران، اظهار کرد: با کمک خیرین فعال هلال احمر استان تهران بالغ بر ۶۰ تانکر آب هزار، ۲ هزار و پنج هزار لیتری تهیه شده است که امروز و فردا در روستاهای نیازمند نصب و با کمک آبفای شهرستان، به طور مرتب آب رسانی خواهد شد. همچنین یک دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز با ظرفیت ۷ هزار لیتر امروز در شهر نوک آباد که ۶۵۰۰ نفر جمعیت دارد، نصب و تحویل مسئولان محلی شد.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: در کنار خدماتی که در این طرح ارائه خواهد شد، تیمی متشکل از چند داوطلب در حوزه عمرانی و بهسازی به تیم هلال احمر استان تهران پیوسته تا مدرسه ای به همراه خوابگاه آن را در روستای محمود آباد شهرستان خاش نقاشی و بازسازی کنند.