آگهی

اخبار / ستادی

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: حفظ اعتماد عمومی آزمون سرنوشت ساز هلال‌احمر

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: مردم در سیلاب اخیر به هلال احمر اعتماد کردند اما حفظ این اعتماد و تقویت آن بسیار مهم و ضروری است.

۱ هفته قبل

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: حفظ اعتماد عمومی آزمون سرنوشت ساز هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی ظهر روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه در آیین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: هلال احمر نهادی مردمی و از میان مردم و برای آنها و در خدمت آنها به ویژه در هنگام بروز حوادث است.

او افزود: بسیاری از مردم هلال احمر را تنها در هنگام وقوع حوادث و بحران ها می شناسند، در حالی که هلال احمر در مواقع عادی و غیر بحرانی هم در کنار مردم است و به آنها خدمات رسانی می کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به خدمات رسانی هلال احمر در ایام اربعین و حج یادآور شد: جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین و حج و هم در بحث سلامت، بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با بیان این که سرمایه اجتماعی هلال‌احمر مرهون ارائه خدمات بشردوستانه است، گفت: هلال احمر پیام آور برادری، دوستی و صلح در جامعه است و این از سرمایه های بزرگ اجتماعی آن است. جریان سیل بار سنگینی را برای هلال احمر به دنبال داشت اما مردم در سیل به هلال احمر پناه آوردند و به آن اعتماد کردند که حفظ و تقویت این اعتماد بسیار مهم است.

او گفت: کشور ما حادثه خیز است به طوری که در طول ۴۰ سال انقلاب ۴ زلزله مهیب و بزرگ در ورزقان، بم، رودبار و کرمانشاه آمد  و البته یکی از وظایف مهم هلال احمر مستندسازی در حوادث و بحران ها است و اگر حوادث و بحران ها مستندسازی نشوند هر بار حادثه ای رخ می دهد باید کارها را تجدید کرد.

او افزود: با وجود برخی مشکلات، خوشبختانه منازل سیل زدگان به سرعت در حال بازسازی است و این روند، امید آفرین و نشاط بخش قلمداد می شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با بیان این که حفظ اعتماد مردم به هلال‌احمر نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید فرهنگ کمک رسانی، ایثار و خدمت بی منت به مردم را در جامعه ارتقا دهیم و این کار به گفتمان سازی نیاز دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی افزود: ۱۹۰ کشور دنیا عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ هستند اما امتیاز جمعیت هلال‌احمر این است که کمک و خدمت به مردم برای رضای خدا و رضایت خلق او است  و هلال احمر ۸ هزار کارمند در سراسر کشور دارد که با نگاه بشردوستانه به مردم کمک می کنند.

او ادامه داد: دشمنان چون توان جنگ با ایران را ندارند، به دنبال ایجاد ناامیدی در مردم هستند و دشمن درصدد نابودی اعتماد مردمی است و تمام تلاش ها باید در جهت افزایش اعتماد عمومی باشد.

او با تاکید بر مقابله با آسیب های اجتماعی و نابودی آنها به دلیل تاثیر مخرب بر جامعه و خانواده، یادآور شد: ۷۰ آسیب اجتماعی در کشور وجود دارد که به همین دلیل سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شده و هلال احمر هم عضو این سازمان است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال احمر می تواند الگوسازی کند و سبک زندگی بیافریند و نخستین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری، تبیین آن است و باید براساس این بیانیه حرکت کنیم و موظف هستیم که نقشه راه ۴۰ سال آینده را براساس این بیانیه تنظیم و همه موارد آن را اجرا کنیم.

او در این مراسم از تلاش های حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا در طول تصدی مسئولیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خوزستان تقدیر و برای حجت الاسلام و المسلمین محمد انصاری مسئول جدید این دفتر آرزوی موفقیت کرد.